fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W „Newsweeku” podejmowany jest temat wspierania instytucji kościelnych przez państwo. „Kościelni biznesmeni pokroju Tadeusza Rydzyka nie przetrwają bez finansowej kroplówki podawanej im przez Zjednoczoną Prawicę. Czas najwyższy skończyć z sytuacją, w której zachłanni kapłani wyciągają ręce po państwową kasę, w zamian zmieniając ewangelię w partyjną propagandę. Dlatego tym głośniej w nadchodzących wyborach powinien wybrzmieć postulat rozdziału państwa od Kościoła” – pisze Tomasz Sekielski.

Wprost

„Jest, pierwszy po wielu latach, kardynał z Polski. Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał kapelusz kardynalski od Franciszka. Nie jest to zaskoczenie, ale przypomina, że szykują się głębokie zmiany w Kościele, choć raczej nie mentalna rewolucja” – pisze na łamach najnowszego wydania tygodnika „Wprost” Tomasz Terlikowski. „Inaczej niż większość komentatorów nie uważam, że arcybiskup (kardynał nominat) jest zapowiedzią głębokiego przełomu w polskim Kościele” – czytamy.

Do Rzeczy

„Polska jest jednym z krajów, w których liczba osób zamkniętych w więzieniach jest wysoka. Część prawników uważa, że to dowód na to, iż nasz wymiar sprawiedliwości jest zbyt surowy. Inni pytają: Czy nie tak wygląda bezpieczeństwo, że społeczeństwo się chroni, a przestępców się zamyka?” – temat w najnowszym numerze „Do Rzeczy” podejmuje Łukasz Zboralski.

Polityka

„Sprawa imigrantów stała się przed wyborami gorącym politycznym tematem. Obóz władzy ideologicznie z imigrantami walczy, ale po cichu ich do kraju sprowadza. Wiele wskazuje na to, że są dla polskiej gospodarki niezbędni. Jaka jest zatem imigrancka rzeczywistość w Polsce?” – pisze Katarzyna Kaczorowska w najnowszej „Polityce”.

Sieci

Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Czyja nadzieja?” opublikowanym w nowym wydaniu „Sieci” podejmują temat szybko powiększającej swój elektorat Konfederacji, obecnie funkcjonującej pod nazwą Nowa Nadzieja. „Według Ogólnopolskiej Grupy Badawczej w grupie młodych wyborców (18–39 lat) mają już 24 proc. poparcia wśród kobiet i aż 50 proc. wśród mężczyzn. […] Problemem przy opisywaniu politycznej rzeczywistości wokół Konfederacji jest to, że nic tu nie jest na 100 proc. Pewne” – czytamy.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze