Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o Polakach w rozmiarze XXL. – Domowe śniadania i obiady stały się luksusem dla najbogatszych. Normalny Polak zje kiełbasę z promocji, dziecku do szkoły da chipsy i batona, niech się cieszy. Rodzina będzie sobie tyć – pisze Anna Szulc. Z kolei Renata Grochal przygotowała ranking największych kłamstw polskich polityków. – Partia Jarosława Kaczyńskiego z kłamstw, przeinaczeń, fake newsów zrobiła narzędzie uprawiania polityki. Oto ranking dziesięciu najbardziej skutecznych kłamstw – czytamy w „Newsweeku”.
Wprost
Publicyści tygodnika „Wprost” szeroko komentują sprawę komisji śledczej ds. Amber Gold. – Marcin P. to obok Michała Tuska najważniejszy dotychczas świadek przesłuchiwany przez komisję śledczą ds. Amber Gold. Zeznania twórcy i szefa piramidy finansowej nie przyniosły przełomu. Za to kilka wypowiedzianych przez niego kwestii zbulwersowało opinię publiczną – czytamy. Magdalena Środa komentuje natomiast skandaliczne zachowanie wobec muzułmańskiej młodzieży z Niemiec, która niedawno odwiedziła Polskę.
Do Rzeczy
– Chcę zrobić z Trumpem dobry biznes dla Polski – mówi prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Kamilą Baranowską i Piotrem Gabryelem. Zapowiedź wizyty prezydenta USA jest komentowana również przez Marcina Makowskiego w tekście „Operacja Trump”. – Prezydent USA przylatuje do Warszawy z konkretną misją. Europa Północna, Środkowa i Wschodnia stają przed historyczną szansą – pisze autor. Przeczytamy również o „ideologicznym sporze” o Puszczę Białowieską oraz o komisji śledczej ds. Amber Gold.
Polityka
Najnowszy numer „Polityki” jest bardzo wakacyjny. O tym, że za granicą powstają „polskie strefy urlopowe”, pisze Karolina Błachnio. – Obciach i wstyd? A może przejaw wakacyjnej emancypacji Polaków? Wokół polskich stref, czyli wakacyjnych resortów z polskim językiem, kuchnią oraz telewizją będzie w tym roku gorąco – uważa autorka. O tym, że Polska czeka na swojego Macrona, czyli umiarkowanego, europejskiego polityka pisze z kolei Rafał Kalukin. – Po zwycięstwie Emmanuela Macrona nadzieja zagościła w wielu liberalnych sercach również w Polsce.
wSieci
Dziennikarze tygodnika „wSieci” udowadniają, że działalnością Amber Gold można było zająć się znacznie wcześniej. Publikują notatkę szefa ABW, Krzysztofa Bondaryka z 24 maja 2012 r., w której informował najwyższe władze w Polsce, w tym ówczesnego prezydenta oraz premiera, o przestępczej działalności Amber Gold. Ponadto z szefem polskiej dyplomacji, ministrem Witoldem Waszczykowskim, rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy. Znajdziemy również raport dotyczący zbliżającej się wizyty Donalda Trumpa w Polsce.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze