fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” Paweł Reszka pisze o pracy lekarzy, którzy coraz głośniej mówią o przepracowaniu. – Mają dość głodowych pensji i pracy do granic wytrzymałości. Szykują ogólnopolski protest, myślą o wyjeździe za granicę. Zapalnikiem protestu młodych lekarzy były ostatnie informacje o kolegach, którzy na dyżurach umarli z przepracowania – pisze Reszka. Ponadto Anna Szulc pisze o katechezie w polskich szkołach. Dyskusja na temat tego, w jaki sposób i gdzie powinny odbywać się lekcje religii, zdaje się powracać na forum publiczne.
Wprost
– Balcerowicz wraca do gry – czytamy na okładce tygodnika „Wprost”. – Od lat jest recenzentem życia publicznego, ale ostatnio staje się coraz bardziej aktywny. Mowa o Leszku Balcerowiczu, ekonomiście, liderze partyjnym, twórcy polskiej transformacji. Człowieku, który budzi emocje – piszą Eliza Olczyk, Jacek Pochłopień oraz Grzegorz Sadowski. Artur Grabek pisze z kolei o planowanych zmianach w szkolnictwie wyższym. – Znikną studia doktoranckie, zaoczne będą trwały dłużej – nawet sześć lat, system finansowania uczelni będzie premiował jednostki wyróżniające się – czytamy.
Do Rzeczy
W najnowszym wydaniu „Do Rzeczy” znajdziemy komentarz do publikacji Tomasza Piątka o rzekomych tajemnicach szefa MON. – Książka oparta na fałszywych twierdzeniach i często absurdalnym łączeniu faktów może podważyć zaufanie do polskiego ministra obrony narodowej w czasie intensywnej międzynarodowej wojny informacyjnej – pisze Dominik Smyrgała w tekście „Zniszczyć Macierewicza”. Przeczytamy również o zbliżających się wyborach za naszą zachodnią granicą. Jacek Przybylski dziwi się, że mimo prowadzonej polityki kanclerz Angela Merkel pewnie zmierza po kolejne zwycięstwo.
Polityka
Rafał Kalukin zastanawia się, jakim szefem rządu jest Beata Szydło. – Gdyby szefowa polskiego rządu nagle zniknęła, pewnie mało kto by to zauważył. Nie wnosi niczego własnego, jest figurą zbędną. Ale to właśnie kieszonkowy format Beaty Szydło jest jej największym atutem – uważa dziennikarz „Polityki”. Przeczytamy również rozmowę z I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf o wojnie PiS z sędziami w stulecie Sądu Najwyższego. Ponadto Adam Grzeszak pisze o planach budowy elektrowni atomowej. Czy rządowi PiS uda zrealizować się plany, które pojawiły się już kilka lat temu?
Sieci
Na łamach najnowszego numeru „Sieci” redakcja demaskuje ustalenia Tomasza Piątka zawarte w głośnej książce „Macierewicz i jego tajemnice”, w której oskarża szefa MON o rzekome powiązania z Rosją. Dziennikarze tygodnika twierdzą, że w rzeczywistości jest to prowokacja na rzecz Kremla. Ujawniają, jak w Polsce i za granicą medialne produkowane są przekazy dyskredytujące ministra obrony narodowej i ile kłamstw ta publikacja zawiera. W nowym numerze „Sieci” w materiale „Tajemnice Andrzeja Leppera” Marek Pyza i Marcin Wikło wracają do tajemniczej śmierci szefa Samoobrony.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze