fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” tematem numer jeden jest życie po śmierci. – Jedna z matek powiedziała kiedyś, że to tak, jakby nagle zgasło światło na Ziemi. Jakby nagle skończył się świat i dalej już nic nie było – czytamy w artykule Małgorzaty Święchowicz „Kiedy umiera dziecko”. Znajdziemy również recenzję książki Katie Roiphe „Godzina zmierzchu” o tym, jak umierali wielcy pisarze. Przeczytamy w niej opis śmierci m.in. Zygmunta Freuda czy Dylana Thomasa.
Wprost
– Na czele rządu Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński? To pytanie zepchnęło na dalszy plan dywagacje, kto zostanie w rządzie, kto z niego odejdzie, a kto może liczyć na awans – piszą Joanna Miziołek i Eliza Olczyk w tekście „Rządowe trzęsienie ziemi”. – Zbigniew Wodecki, Grzegorz Miecugow, Tomasz Kalita – naczelny uzdrowiciel Polski Jerzy Zięba wykorzystał ich śmierć do rozwoju pseudomedycznego biznesu. Rodziny zmarłych są oburzone, ale i bezradne. Podobnie jak przerażeni całym procederem lekarze – pisze z kolei Szymon Krawiec.
Do Rzeczy
– Narzucanie podziałów politycznych na życie Kościoła to poważny analityczny błąd. Niestety, w partyjnie podzielonym społeczeństwie jest on niezmiernie częsty – pisze Tomasz P. Terlikowski w artykule „Kościół dzieli się po cichu”. Ponadto w najnowszym numerze tygodnika „Do Rzeczy” przeczytamy rozmowę Macieja Pieczyńskiego z Wojciechem Cejrowskim. – Pierwszym kodziarzem był Donald Tusk – mówi komik, pisarz i przedsiębiorca zamieszkały w Arizonie.
Polityka
– Ministerstwo Sprawiedliwości ujawniło projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Zakończy reprywatyzację. Ale skorzystają na niej ci, których będzie na to stać. No i politycznie PiS, dla którego komisja reprywatyzacyjna jest świetną bronią do walki z PO o Warszawę – pisze Ewa Siedlecka. Temat zbliżających się wyborów samorządowych pojawia się coraz częściej. Bój o stolicę na pewno będzie miał dla obu partii kluczowe znaczenie. Warto zajrzeć również do tekstu o youtuberach, którzy cieszą się coraz większą popularnością i ze swojej działalności w Internecie robią sposób na życie.
Sieci
W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Małgorzata Wassermann w rozmowie z Markiem Pyzą i Marcinem Wikło („Tę pasję mam po ojcu”) mówi o swojej pracy w komisji śledczej ds. Amber Gold. Zauważa, że afera ta nie była drobnym i przypadkowym przekrętem. Jacek Karnowski w artykule „Czy zadrżą fundamenty?” próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wieszczona przez publicystów zmiana na stanowisku premiera jest realna i co to może oznaczać dla Polski.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze