fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym wydaniu „Newsweeka” przeczytamy o słabnącej pozycji szefa MON. – Antoni Macierewicz osłabł. W PiS nie wierzą, że udowodni zamach smoleński. Wojskowi boją się, że jego rządy w MON zupełnie rozłożą polskie wojsko – pisze Paweł Reszka. Ponadto Michał Kacewicz oraz Piotr Milewski wychodzą z bardzo kontrowersyjną tezą. – Wybór Trumpa to była największa tajna operacja dywersji psychologicznej w historii – twierdzi były szef agencji szpiegowskich USA. Rosjanie specjalizują się w tym od dawna, teraz ich głównym narzędziem jest Internet.
Wprost
– To był prawdziwy czarny piątek. Sejm uchwalił zakaz handlu w niedzielę – część pracowników sklepów straci pracę, a klienci będą mieli kłopot – pisze redaktor naczelny „Wprost” Jacek Pochłopień. Z kolei Eliza Olczyk i Joanna Miziołek podejmują temat ewentualnej rekonstrukcji rządu. – Rekonstrukcja rządu przeorze PiS. Dotychczasowi działacze partyjni zostaną awansowani do rządu, ale największym zwycięzcą roszady będzie Marek Suski – uważają autorki tygodnika.
Do Rzeczy
„Celebryci w oparach antypisu” – czytamy na okładce czasopisma. – Maciej Stuhr wyrósł na lidera artystów krytykujących rząd. Tylko czy każdy zdolny aktor jest też kompetentnym analitykiem rzeczywistości politycznej i społecznej? – zastanawia się Agnieszka Niewińska w artykule „Maciej od krytykowania”. Ponadto rozmowa z Pawłem Kukizem. – Mam pretensje do Tuska – mówi Paweł Kukiz, przewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
Polityka
Tematem tygodnia jest rekonstrukcja rządu. Czy w końcu do niej dojdzie? – Rekonstrukcja jakoś nie może się dokonać. Opóźnił ją jeszcze wniosek PO o wotum nieufności. PiS najpierw rząd obroni, a potem – jeszcze w grudniu – przystąpi do jego przebudowy. Prawdopodobny kierunek: premier Jarosław Kaczyński. Ale wciąż niepewny – pisze Wojciech Szacki. Przeczytamy również o Danucie Dunin-Holeckiej, czyli „ulubionej prezenterce telewizyjnej PiS”.
Sieci
W najnowszym numerze „Sieci” redakcja spekuluje na temat motywów, jakimi kieruje się Donald Tusk wracając do politycznej debaty. Zdaniem publicystów komentarze byłego premiera są w rzeczywistości spłatą długu, jaki ma wobec Angeli Merkel za stanowisko szefa Rady Europy. Ponadto Anna Zalewska, minister edukacji narodowej w wywiadzie udzielnym Dorocie Łosiewicz („Ta reforma się udała”) stanowczo potwierdza sukces reformy nauczania.
Zobacz także
Wasze komentarze