fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Na podwyżki, premie, samochody i dotacje dla zaprzyjaźnionych fundacji ludzie władzy wydają setki milionów. Nie przejmują się. W końcu to tylko pieniądze podatników – piszą w oskarżającym tonie Radosław Omachel i Wojciech Cieśla. Renata Grochal pisze z kolei, że „głównym doradcą premiera Mateusza Morawieckiego jest jego asystentka z banku. Szef rządu nie ma doradcy strategicznego, bo decyzje polityczne ciągle podejmuje prezes Jarosław Kaczyński” – uważa dziennikarka „Newsweeka”.
Wprost
W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” znajdziemy komentarz do sporu polsko-izraelskiego. – Eskalowanie sporu Polaków z Żydami jest szkodliwe dla obu stron. Zbyt wiele nas łączy i zbyt wiele mamy wspólnych spraw do załatwienia, żeby dać się ponieść prymitywnym prowokacjom – podkreśla Jakub Mielnik. Ponadto Eliza Olczyk i Joanna Miziołek piszą o pojawiającym się w Platformie Obywatelskiej rozłamie. – Część samorządowców i posłów chce wypowiedzieć lojalność szefowi partii Grzegorzowi Schetynie – zaznaczają autorki.
Do Rzeczy
Czy Polska padła ofiarą przygotowanego zawczasu uderzenia wojny informacyjnej? I jak okazaliśmy się do tego przygotowani? – Wojciech Wybranowski w tekście „Reżyserowany konflikt” zastanawia się nad tym, jakie są prawdziwe źródła sporu na linii Izrael – Polska. Maciej Pieczyński w tekście „Kwestia osobista” kreśli sylwetkę izraelskiego dziennikarza, który zadając pytanie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, przytaczał historię swojej matki ocalonej z Holokaustu. Ponadto „genderyści chcą podbić Polskę” – ostrzega w rozmowie z Agnieszką Niewińską ks. dr hab. Dariusz Oko.
Polityka
– MSZ, tak jak cała polityka zagraniczna, nie mieści się w kręgu zainteresowań obecnie rządzących. Złośliwie tylko przypomina czasy dawnej świetności – pisze Łukasz Wójcik w tekście „Ministerstwo głupich kroków”. Cezary Kowanda zastanawia się z kolei, co wyniknie z szumnych zapowiedzi na temat rządowego programu „Mieszkanie plus”. – Tanich lokali starczy tylko dla szczęśliwców, a reszta młodych stanie przed tym samym dylematem co dotąd – spłacać mieszkaniowy dług przez pół życia czy wybrać horrendalne wolnorynkowe czynsze? – zauważa.
Sieci
W nowym numerze tygodnika „Sieci” redakcja podejmuje gorący temat relacji polsko-żydowskich. W wywiadzie z Jonnym Danielsem, założyciel i prezes fundacji From the Depths wyjaśnia, kim jest i co robi w Polsce oraz o co tak naprawdę chodzi w sporze z Izraelem. – Myślę, że 90 proc. tego, co uważa się na świecie za polski antysemityzm, to historie, które nie mają oparcia w rzeczywistości – wyjawia w wywiadzie. Piotr Skwieciński w artykule „Uprzedzić cios” opisuje także, jak zaczął się konflikt polsko-izraelski, a także jakie środowiska wewnątrz Izraela naciskają na premiera Benjamina Netanjahu, podsycając konflikt.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze