fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Newsweek Polska
– Jedni uważają za bohatera Kuronia, inni „Burego”. Tak jest i już. Należy tylko zadbać, żeby nie brali się za łby na ulicach i żeby nie lała się krew w imię rywalizacji pamięci – pisze Paweł Reszka w najnowszym numerze „Newsweeka”. Ponadto przeczytamy rozmowę z Markiem Belką. – Sejm stał się maszynką do głosowania. Nikt nie dyskutuje treści ustaw, liczy się tylko tempo. Efekt jest taki jak w przypadku nieszczęsnej ustawy o IPN, która doprowadziła do zderzenia ze ścianą – uważa były premier.
Wprost
Eliza Olczyk i Joanna Miziołek biorą pod lupę ugrupowanie Kukiz’15. Autorki oceniają sejmową działalność tej partii. – Spadające notowania, nieobecny lider, odchodzący posłowie. Kukiz’15 po ponad dwóch latach w Sejmie nie może na swoim koncie zapisać znaczących sukcesów. Za to porażki – owszem, tak – podsumowują dziennikarki „Wprost”. Ponadto o kulisach śledztwa dziennikarskiego prowadzonego z Janem Kuciakiem opowiada „Wprost” Pavla Holcova z Czeskiego Centrum Dziennikarstwa Śledczego.
Do Rzeczy
– Część środowiska sędziowskiego bliska opozycji zaostrza konflikt z rządem. Chce zablokować zmiany, które w sądownictwie wprowadziły ustawy PiS – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Kasta kontratakuje”. – PiS przestał narzucać polityczną narrację i skupił się na gaszeniu pożarów. Mateusz Morawiecki nie ma zbyt wielu powodów do radości z okazji studniówki swego premierostwa. Wielu polityków obozu PiS w wewnętrznych rozmowach coraz częściej pyta: Z czyjej winy aż tyle rzeczy idzie nie tak? – zastanawia się z kolei Piotr Semka w artykule „Cierpka studniówka”.
Polityka
W najnowszym numerze „Polityki” przeczytamy o zakazie handlu w niedzielę. Czy Polacy przyzwyczają się do tego, że zakupów w ten dzień raczej nie zrobimy? – Zapowiedziany na 11 marca początek końca świata handlu w niedzielę obył się bez ofiar. Ale nerwy były. Pierwsze natarcie wygłodniałych klientów nastąpiło już przed siódmą rano w sobotę – pisze Juliusz Ćwieluch. Wojciech Szacki pisze z kolei o wizerunkowych kłopotach Mateusza Morawieckiego. – Tak się dziwnie plotą losy polityków, że po monachijskiej wpadce światowego Mateusza Morawieckiego wielu członków PiS zatęskniło za swojską Beatą Szydło – podkreśla.
Sieci
Wojciech Biedroń w artykule „Jak mafia rządziła Warszawą” dokładnie opisuje, kiedy afera dzikiej reprywatyzacji w stolicy wyszła na jaw oraz jak ten system działał. Publicysta przytacza także fragmenty zeznań Roberta N. i Janusza P. – głównych rozgrywających w aferze reprywatyzacyjnej. Stanisław Janecki w artykule „Przedwyborcze scenariusze Jarosława Kaczyńskiego” opisuje sytuację w partii rządzącej. Pisze, dlaczego doszło do rekonstrukcji rządu, jakim liderem jest Jarosław Kaczyński oraz jaki scenariusz na lata 2018–2019 zakłada lider PiS, także w przypadku współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze