fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o „religijnej szkole”. – Jasełka, przygotowania do komunii, wspólne wyjścia na rekolekcje i ksiądz na ważnych uroczystościach. Jak polska szkoła przestała być świecka – piszą Anna Szulc i Renata Kim. Ponadto Cezary Michalski przewiduje, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki może wiele zmienić. – Były premier jest jedynym dziś politykiem, który potrafiłby wygrać bezpośrednie starcie z dowolnym przedstawicielem PiS-owskiej prawicy. Jego powrót do polskiej polityki znacząco wzmocniłby demokratyczną opozycję – uważa publicysta „Newsweeka”.
Wprost
Na okładce tygodnika temat kontrowersyjny i szokujący, czyli ofiary seksbiznesu w Dubaju. – Resort sprawiedliwości powinien skontrolować śledztwo w sprawie sutenerek wysyłających polskie prostytutki do krajów arabskich – mówi Piotr Krysiak, autor książki „Dziewczyny z Dubaju”. Jan Maria Rokita komentuje z kolei protest matek niepełnosprawnych dzieci w polskim Sejmie. Joanna Miziołek i Eliza Olczyk piszą z kolei o apolitycznym przyjęciu u prezydenta z okazji święta 3 maja. – Zaproszono 1000 gości, ale polityków przybyło jak na lekarstwo – podkreślają autorki.
Do Rzeczy
– Rządowi Morawieckiego bliżej do Gomułki niż do Gierka – przekonuje Paweł Kukiz, przewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim. Na łamach „Do Rzeczy” również: – W PiS nie podoba się usamodzielnianie Andrzeja Dudy. Stara gwardia boi się, że to przygotowanie do przejęcia schedy po prezesie. Najwyższe zagranie – wystawienia innego kandydata w wyborach prezydenckich – na razie w licytacji nie pada – zauważa Wojciech Wybranowski w artykule „Strach i pożądanie”.
Polityka
– Świat zalewa turystyczny potop. Wszyscy chcą zwiedzać nawet najdalsze zakątki świata. Tylko czy te zakątki to wytrzymają? Polacy odpoczywali w ramach majówki w najróżniejszych zakątkach kraju. Już drżą Zakopane, Kraków, Gdańsk, Sopot – pisze Adam Grzeszak. Nie brakuje również tematów politycznych. – Czy opozycja ma szansę wygrać z PiS? Jeśli tak, to jaka opozycja? Czy istotną rolę może tu odegrać Donald Tusk? Te ważne dla polskiej polityki pytania padły w sondażu przeprowadzonym specjalnie dla redakcji tygodnika „Polityka”.
Sieci
– Władzy trudno przyznać, że dobra zmiana nie zawsze się udaje, ale opozycja ma jeszcze większy problem. Bo oto upada mit o prześladującej przeciwników policji politycznej – czytamy na nowym numerze tygodnika „Sieci”. Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Pilnowanie dobrej zmiany” ujawniają sprawę możliwych wyłudzeń finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Przedstawiają w ten sposób, że CBA, które zajęło się sprawą, nie uzależnia swoich działań od polityki partii rządzącej.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze