fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii!

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o niewesołej sytuacji w Turcji. – Cud gospodarczy nad Bosforem dobiegł końca, gdy niewidzialna ręka rynku przegrała z ręcznym sterowaniem przez władze. Koszty tego zwrotu mogą być bardzo wysokie – pisze Miłosz Węglewski. Ponadto redakcja poleca gadżety, które mogą przydać się podczas wakacyjnych podróży.

Wprost

– Za nami 1 i 15 sierpnia, przed nami 1 i 17 września oraz inne historyczne rocznice, z setną odzyskania niepodległości na czele. Warto nieustannie odpowiadać sobie na pytanie, w jaki sposób upamiętniać ważne dla Polaków wydarzenia – pisze Jacek Pochłopień. Tematem numer jeden jest jednak choroba hashimoto. – W Polsce lawinowo rośnie liczba osób cierpiących na hashimoto. Najczęściej są to kobiety. Jak żyć z tą groźną chorobą? – o tym Paulina Socha-Jakubowska.

Do Rzeczy

– Standardy Facebooka są zdecydowanie lewicowe. Antyprawicowa krucjata to zresztą modny trend w korporacjach – pisze Maciej Pieczyński w tekście „Cenzurą w prawicę”. A Rafał A. Ziemkiewicz ostrzega w tekście „Prywatny totalitaryzm”. – Korporacje informatyczne, kontrolujące informacje w Internecie, są kluczowym elementem budowy lewicowego totalitaryzmu. Przed cenzurą może uchronić nas tylko działanie państwa – czytamy. Czy rzeczywiście mamy powody do paniki? Zdania pewnie będą tutaj podzielone.

Polityka

Joanna Podgórska stara się rozważyć „ile jest chłopa, a ile pana w Polaku”, zwracając uwagę na usposobienie, a także osobliwe cechy charakteru i wzory zachowań rodaków. Oprócz tego redaktor Solska, powołując się na apel Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy, rozważa wprowadzenie letniej sjesty ze względu na fale upałów powtarzające się od kilku lat.

Sieci

– Kastowość, traktowanie pewnych grup jako szczególnie uprzywilejowanych, jest faktem. A powinno być odwrotnie, bo tu przecież chodzi o elity, o ludzi całkowicie świadomych zła, które czynią. Powinni być traktowani wręcz surowiej niż zwykli obywatele – mówi Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rozmowie z Jackiem Karnowskim w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci”. Jacek Karnowski porusza problem sprawiedliwego osądzania przedstawicieli elit. Wskazuje, że problem stosowania taryfy ulgowej wobec osoby znanej lub mającej wpływy – zwłaszcza pełniącej ważne funkcje w sądownictwie – wykracza poza granice naszego poczucia sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze