fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

– Jak pomóc komuś, kto przeżywa żałobę? Towarzyszyć mu, okazywać przyjaźń, zainteresowanie, życzliwość. Pamiętając, że przyjaźń jest nienachalna, ostrożna, taktowna – mówi Ewa Woydyłło-Osiatyńska, psycholog i terapeuta uzależnień. Przeczytamy również o pożytkach płynących z drzemki. – Powiedzenie „prześpij się z tym” to nie przenośnia. Wystarczy krótka drzemka, aby odświeżony mózg podsuwał nam niebanalne pomysły. Uczeni właśnie wyjaśnili, jak do tego dochodzi – objaśnia Dorota Romanowska.

Wprost

W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” przeczytamy o tym jak oszczędzają Europejczycy. – 174% wartości całego PKB – tyle wynoszą emerytalne oszczędności Holendrów. W Polsce to zaledwie 0,1 proc. Mamy więc co nadrabiać – pisze Jan Matura. – Rośnie zainteresowanie Polaków inwestowaniem w nieruchomości, a także ich świadomość jako inwestorów. Rynek motywuje firmy do poszukiwania nowych dróg rozwoju oraz przygotowywania ofert o wyższej rentowności – pisze z kolei Artur Tłustochowski.

Do Rzeczy

– Wyniki wyborów samorządowych to remis ze wskazaniem na PiS, który nabrał mięśni i rozbudował swoją siłę w sejmikach. Co teraz? – zastanawia się Piotr Semka w artykule „Prawdziwa wojna zacznie się teraz”. – Jaki przegrał Warszawę nie z własnej winy – mówi z kolei prof. Antoni Dudek, politolog, w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.

Polityka

– Chociaż, jak to zwykle w wyborach samorządowych, główne ugrupowania ogłosiły swoje sukcesy, to jedno nie budzi wątpliwości: triumfalny pochód PiS po władzę został zatrzymany. Jeszcze chyba nigdy zwycięzcy nie mieli takich niewyraźnych min – piszą Jerzy Baczyński, Mariusz Janicki. Ponadto Sławomir Sierakowski pisze o „polskiej religijności w kryzysie”. Czy rzeczywiście antyklerykalne nastroje w Polsce są aż tak mocno zauważalne?

Sieci

W nowym numerze tygodnika „Sieci” publicyści komentują wyniki wyborów samorządowych. Bitwa wyborcza o samorządy zakończyła się sukcesem dla partii rządzącej, co daje jej dużą przewagę na starcie w wyścigu o drugą kadencję rządu w Polsce. Ale pod kilkoma warunkami. Co teraz zrobi prezes Prawa i Sprawiedliwości? – próbują odpowiedzieć dziennikarze.

Zobacz także
Wasze komentarze