fot. Wikimedia

6 świętych, którzy mogli latać

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niektórzy święci zostali obdarzeni przez Boga szczególnymi łaskami, część z nich mogła nawet łamać prawo grawitacji. Oto 6 świętych, którzy potrafili latać.

Będąc twórcą i motorem napędzającym cały wszechświat, Bóg posiada moc naginania praw, na których ten świat się opiera. Działo się tak nie tylko w Biblii, ale także w bardziej współczesnych czasach.

W praktyce często świętość danej osoby jest tak wielka, że Bóg postanawia czynić przez nią niezliczone cuda. Niekiedy mogą przybierać formę pewnych nadprzyrodzonych zdarzeń znanych z filmów science fiction.

1. św. Józef z Kupertynu

Istnieje ponad 70 świadectw wspominających o lewitującym św. Józefie. Kiedy doznawał Bożego natchnienia, wznosił się ku niebu.

fot. Wikimedia

2. św. o. Pio

Pewnego razu, kiedy grupka osób czekała w kolejce do konfesjonału, zobaczyła, jak św. o. Pio idzie nie po ziemi, ale ponad ich głowami.

Fot. caccioppoli.com

3. św. Franciszek z Asyżu

Jak oświadczyli współbracia, pewnego dnia, podczas popołudniowej modlitwy św. Franciszek niespodziewanie uniósł się nad powierzchnię ziemi.

fot. Wikimedia

4. św. Alfons Maria Liguori

Pewnego razu Św. Alfons głosił kazanie w centrum Neapolu – miasta, w którym pracował najczęściej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że znajdował się kilka metrów nad ziemią.

fot. Wikimedia

5. św. Marcin de Porrès

Św. Marcin posiadł wiele niesamowitych umiejętności. Jedną z nich była właśnie lewitacja.

fot. Wikimedia

6. św. Teresa z Ávili

Lewitacja była dla św. Teresy ogromnym problemem. Postanowiła sobie jednak z tym poradzić, przytwierdzając się do ziemi za pomocą ciężarów.

fot. Wikimedia

Zobacz także
Wasze komentarze