9 fragmentów Biblii dla dobrego rozeznania

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niedawno zaczął się nowy rok. To czas planowania, formułowania celów, które chcemy osiągnąć. Może to zmiana pracy, wybór uczelni albo wejścia w jakąś poważną relację. Czas podejmowania decyzji bywa chaotyczny i naprawdę wyczerpujący. Dlatego chcemy zaproponować ci 9 fragmentów z Biblii, które pozwolą ci postawić przed Bogiem pytania, na które nie znasz odpowiedzi.

Zanim jednak się z nimi zapoznasz, powinieneś wiedzieć dwie rzeczy:

Po pierwsze, Bóg zawsze chce naszego szczęścia, ponieważ nas kocha. On też wie, że jedynie to, co pozwala nam wzrastać w świętości, będzie tym, co ostatecznie doprowadzi nas do szczęścia.

Po drugie, rozeznanie planu Boga zazwyczaj prowadzi nas do wyboru pomiędzy dwoma dobrymi możliwościami. Zdecydowanie się na jedną z nich zawsze doprowadzi nas do i tak dobrej decyzji, do wybrania tego, co najlepsze.

Mając na uwadze te dwie kwestie, łatwiej będzie ci skrócić listę ewentualnych możliwości i skoncentrować się tylko na tych, które są dobre. Pamiętaj, że nie ma pośpiechu. Wybierz zaciszne miejsce, by słuchać, co mówi do ciebie Bóg poprzez swoje Słowo. Rozeznanie zajmuje trochę czasu i ten czas jest przede wszystkim po to, by słuchać, dużo słuchać. Miej cierpliwość i ufność w to, że Bóg chce dla ciebie tego, co najlepsze.

Zaproś Ducha Świętego, by kierował twoją modlitwą poprzez następujące fragmenty:

Na koniec mamy też dla ciebie modlitwę o rozeznanie:

Kochający i miłosierny Boże, doprowadziłeś mnie do tego, że pragnę Twojej woli, która często wychodzi poza moje rozumienie. Wiem jednak, że Ty, który kochasz mnie bezwarunkowo, nie przestaniesz wkładać w moje serce pragnienia pójścia śladami Twojego Syna Jezusa. On prosi mnie, bym był Jego rękami i nogami, Jego oczami i Jego sercem pośród Twoich dzieci. Chcę kochać tak, jak kocha Jezus i służyć innym w sposób, jaki uznasz dla mnie za najlepszy. Daj mi pragnienie bycia zawsze w Twojej obecności, by Twój Duch mógł mówić do mojego serca. Bym mógł odpowiadać z otwartym sercem i rozłożonymi dłońmi na Twoje wołanie, dokądkolwiek chciałbyś mnie pokierować. Daj mi odwagę iść za przykładem Maryi i mówić Ci „Tak” we wszystkim, oraz bym miał gorliwość Twojego proroka Eliasza. We wdzięczności, z Twoją łaską, przeżyję moja życie realizując Twoje Królestwo na Ziemi na Twoją chwałę. Amen.

Autor: Silvana Ramos

Tłumaczenie: Magdalena Zarate Rios

http://catholic-link.com/2017/01/24/pasajes-biblicos-discernir-plan-dios/

Zobacz także
Wasze komentarze