bijatyka

fot. Kadr z wideo Riprendiamoci Roma (Twitter)

Bójka na Placu św. Piotra. Interweniowała ochrona [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na Placu św. Piotra w Watykanie doszło do niezwykłego zdarzenia. Dwie żebraczki pokłóciły się o pieniądze ofiarowane przez jedną z turystek. Nie skończyło się jednak na słowach. Kobiety przeszły do rękoczynów. W trakcie starcia spod ubrania wypadły im… sztuczne garby.

Jak widać we wpisie opublikowanym przez użytkownika „Riprendiamoci Roma” w serwisie społecznościowym Twitter, do zdarzenia doszło w ścisłym centrum Watykanu – tuż przy wyjściu z  Grot Watykańskich na Plac św. Piotra. Dwie żebraczki ostro pokłóciły się o ofiarowaną przez jedną z turystek jałmużnę. Kłótnia szybko przerodziła się w bójkę.


Kobiety zaaferowane walką, nie zauważyły, że spod ich ubrań wypadły pozwijane materiały tworzące ich dotychczasowe garby. Jak czytamy we wpisie: „”Cud, cud, cud! Garbate plecy „żebraków” przy pomocy kija odzyskują postawę i wigor! Cóż za siła!”.

>>> Profanacja krzyża w Watykanie. To już druga taka sytuacja w ciągu tygodnia!

Bójka została zakończona przez ochroniarzy pełniących wtedy służbę na miejscu zdarzenia.

Jak podaje się we włoskich mediach, przebierańcy udający żebraków to poważny problem na terenie całego Rzymu. Przez ogromną liczbę tursystów przemierzających Wieczne Miasto  właściwie każdego dnia roku, podobni żebraczkom oszuści są w stanie wykorzystać setki tysiące osób nadużywając ludzkiej dobroczynności i ofiarności.

Zobacz także
Wasze komentarze