fot. ASZ

Zobacz, kto odleciał z Bursztynowym Motylem

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kiedy zaczynałam pisać „Chiny nie do wiary”, marzyłam, aby ktoś chciał wydać moją książkę. Kiedy już się ukazała, byłam po prostu szczęśliwa – wspominała dziś Kinga Lityńska w Puszczykowie, podczas uroczystości wręczania Bursztynowego Motyla. – Ale kiedy przyszedł do mnie mail, że wygrałam konkurs literacki, przez tydzień otwierałam pocztę mailową i sprawdzałam, czy naprawdę chodzi o mnie i moją książkę.

fot. ASZ

Nagroda główna w Konkursie im. Arkadego Fiedlera za najlepszą polską książkę 2016 roku o tematyce podróżniczej i krajoznawczej została przyznana po raz 22. Jak czytamy w uzasadnieniu członków kapituły książka laureatki, jeszcze 5 lat temu zwyczajnej nauczycielki angielskiego w poznańskich szkołach językowych, zyskała uznanie za pełną lekkości i humoru opowieść o nieznanych faktach i miejscach oraz bogactwie obyczajów zróżnicowanych kulturowo współczesnych Chin. Debiutancki reportaż o Chinach, na który postawiło Wydawnictwo Bernardinum w Pelplinie, pokonał… aż 87 książek .

Organizatorem odbywającego się od 1996 roku Konkursu jest Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu i Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Fundatorem nagrody pieniężnej – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla, zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk, Urząd Miasta Puszczykowa.

Fot. ASZ

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze