Fot. wikipedia/domena publiczna

Czujesz się smutny i zmartwiony? To idealna święta, do której możesz się zwrócić

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Święta Dymfna jest patronem osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, emocjonalne lub nerwowe. Jest idealną świętą, do której można się zwrócić, jeśli czujesz się smutny lub zmartwiony.

Święta Dymfna była córką pogańskiego króla żyjącego w Irlandii i konsekrowaną dziewicą. Gdy miała 14 lat zmarła jej matka. Zdrowie psychiczne ojca dziewczyny pogorszyło się. Miał nadzieję, że ponownie ożeni się, ale widok Dymfny przypominał mu żonę.

Zamierzał poślubić Dymfnę, ale ona uciekła. Rok później znalazł ją w Belgii. Kiedy odmówiła poślubienia ojca, ten ją zabił. Po śmierci Dymfny za jej wstawiennictwem wydarzyło się wiele cudów.

>>>Jak pomagają święci? Opowiada charyzmatyk o. Antonello Cadeddu [WIDEO]

W tym trudnym czasie zwróćmy się do tej potężnej świętej, prosząc ją, aby dała nam pokój serca w naszym cierpieniu.

Święta Dymfno, wielka cudotwórczyni w każdej dolegliwości umysłu i ciała, pokornie błagam o twoje potężne wstawiennictwo u Jezusa przez Maryję, Uzdrowienie Chorych, w mojej obecnej potrzebie… (wymienić).
Święta Dymfno, męczennico czystości, patronko tych, którzy cierpią z powodu nerwowych i psychicznych dolegliwości, ukochane dziecko Jezusa i Maryi, módl się za mną do Nich i wyjednaj mi łaskę, o którą proszę.
Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…
Święta Dymfno, dziewico i męczennico, módl się za nami. Amen.
Zobacz także
Wasze komentarze