fot. YouTube

„Barka” w wykonaniu stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia archidiecezji gnieźnieńskiej zaśpiewali ulubioną papieską pieśń „Barkę”:


Przypomnijmy – fundacja powołana została przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Jana Pawła II za jego posługę duchową na rzecz Kościoła i Polski. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury, narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. W ciągu 20 lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Około 2000 stypendystów niemalże z każdego zakątka Polski tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

>>> Ks. Kowalczyk: Jan Paweł II był i jest wielkim autorytetem dla młodzieży

Papieskie słowa, troska o człowieka, sprawiedliwość i miłosierdzie, troska o to by sprawiedliwość nie była zimna – to wszystko jest realizowane przez was w „Dziele Nowego Tysiąclecia” – powiedział kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski a zarazem przewodniczący Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przewodniczył Eucharystii stypendystów FDNT w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II.


Kard. Nycz podkreślił, że dzisiejsza uroczystość zgromadziła uczniów Jana Pawła II, służących dziełu, które jest jego żywym pomnikiem. Zdaniem duchownego Fundacja jest doskonałym dziedzictwem Papieża Polaka, dla którego człowiek był zawsze na piedestale. – On prawdziwie był personalistą, człowiek był dla niego najważniejszy, antropologia była najważniejsza, wszystko inne miało służyć człowiekowi, bo człowiek jest drogą Kościoła i drogą świata, jak nam często przypominał – zaznaczył kapłan.

„Pan w swoim ludzie upodobał sobie” śpiewaliśmy dziś – to jest prawda o Kościele, który jest ludem Bożym i o świecie, bo Pan Bóg upodobał sobie we wszystkich których stworzył, których woła po imieniu do zbawienia – powiedział metropolita warszawski. Dodał, że Pan Bóg upodobał sobie również w rodzinie z Wadowic, w której sto lat temu urodził się Jan Paweł II.

Zobacz także
Wasze komentarze