Spotkanie prasowe nt. przygotowań Poczty do Świąt,fot. PAP/Andrzej Grygiel

Czy Poczta Polska zdąży z kartkami na Święta?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dodatkowi pracownicy, doręczenia kurierskie przesyłek w soboty czy zwiększona liczba punktów odbioru i większa powierzchnia magazynów – to niektóre działania Poczty Polskiej przed przedświątecznym szczytem.

Przedstawiciele operatora mówili o nich podczas środowego briefingu w tzw. Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym w Zabrzu. Wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony ocenił, że to jedno z „centrów doręczania prezentów Poczty Polskiej”.

fot. PAP/Andrzej Grygiel

„Nasza firma już w listopadzie zauważyła znaczący wzrost przesyłek. Chcemy wesprzeć w naszych działaniach Świętego Mikołaja m.in. poprzez zwiększoną powierzchnię w naszych placówkach, poprzez większe zatrudnienie w naszych placówkach, a także poprzez doręczanie przesyłek w soboty” – mówił Bodziony.

Zabrze, Wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony podczas w sortowni przesyłek w Zabrzu, fot. PAP/Andrzej Grygiel

Wiceprezes zachęcał klientów, aby zamawiali świąteczne prezenty do sieci punktów odbioru – nie tylko w placówkach własnych, ale też w instytucjach partnerskich: sklepach Żabka, stacjach Orlen, kioskach Ruchu oraz w automatach paczkowych w placówkach poczty i sklepach Biedronka. Bodziony zaznaczył, że w środę zabrzański WER odwiedziły dzieci z tamtejszych świetlic środowiskowych. Przy stanowiskach odpowiednio zaprogramowanego sortera mogły one odebrać paczki z prezentami ufundowanymi przez pracowników Poczty Polskiej oraz jej partnerów, m.in. wydawnictwa – w odpowiedzi na przesłane wcześniej listy.

fot. PAP/Andrzej Grygiel

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek zaznaczyła, że we wtorek przez WER Zabrze przeszło łącznie ok. 120 tys. przesyłek. „To, że jest tutaj teraz tak pusto świadczy o tym, że daliśmy radę” – mówiła Siwek. „Dlatego, że pocztowym elfom pomaga supernowoczesny sorter paczkowy, a przed budynkiem można zobaczyć nasze elektryczne reniferfy – elektryczne auta, które też przed świętami rozwożą przesyłki. Staramy się być coraz nowocześniejsi” – dodała.

Poczta pomoże Mikołajowi?

Wiceprezes Bodziony przedstawił zaproszonego na briefing Świętego Mikołaja, który – jak mówił – przyjechał skontrolować, czy Poczta Polska jest przygotowana do świątecznego szczytu. Sam Święty Mikołaj powiedział kilka słów po fińsku, a następnie wyjaśnił, że w tym roku dostał większość listów z Polski, po czym przyjechał do tego kraju, aby upewnić się, czy wszystko z przygotowywanymi prezentami będzie dobrze i czy Poczta Polska mu z nimi pomoże.

fot. PAP/Andrzej Grygiel

Według wcześniejszych informacji Poczty Polskiej do połowy listopada liczba dostarczonych przez tę instytucję przesyłek wzrosła o 23% rok do roku; najwięcej paczek zostało nadanych 12 listopada – ponad 600 tys. Obecnie prawie 30% przesyłek jest odbieranych w punktach sieci Poczty Polskiej, a popularność tej formy dostawy rośnie. Po 10 miesiącach tego roku dynamika wolumenu przesyłek nadal utrzymuje się na poziomie ponad 220% w stosunku do ubiegłego roku.

fot. PAP/Andrzej Grygiel

W trakcie sezonowej rekrutacji Poczta Polska zatrudniła ponad 1,3 tys. osób, a powierzchnię magazynów zwiększono o ponad 23 tys. m kw. W niektórych regionach już w listopadzie listonosze i kurierzy spółki zaczęli roznosić paczki także w soboty, m.in. w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Poczta Polska jest największym operatorem pocztowym na krajowym rynku, zatrudniającym ponad 80 tys. pracowników. Ma ponad 7,5 tys. placówek, filii i agencji pocztowych

Zobacz także
Wasze komentarze