fot. YouTube / The Fedor Family

„Jesteśmy na fali, Bóg nas ocali” – rodzinna piosenka

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Historię Noego, który zbudował Arkę i przeżył potop, przypomina rodzina Fedorów z Lublina w piosence cieszącej się w internecie olbrzymią popularnością.

Zachęceni sukcesem w sieci Marek i Małgorzata Fedor z siedmiorgiem dziećmi przygotowali już wersję anglojęzyczną tego utworu, w którym w radosny sposób zachęcają do pozostania w domu w czasie pandemii. The Fedor Family to zespół muzyczny i jednocześnie rodzina muzyków z Lublina. W czasie pandemii Fedorowie nagrali piosenkę „Szybko 1, 2, 3”, która błyskawicznie stała się popularna. Następnie powstał profesjonalny teledysk, a zespół rozpoczął zbiórkę na portalu KatolikWspiera, aby uzyskać wsparcie na pokrycie kosztów i zrealizować wersję międzynarodową piosenki.


Jak tłumaczy Marek Fedor, jego rodzina stara się, aby uwielbienie było ich stylem życia. – Bóg działa na różne sposoby, obdarzając talentami i możliwościami ich rozwoju. Rozwijamy nasze talenty: uczęszczając do szkół muzycznych oraz biorąc udział w warsztatach artystycznych w naszym mieście – Lublinie – i w całej Polsce. Muzyka jest naszą pasją – wyjaśnia, opowiadając, jak podczas czytania słowa Bożego z dziećmi zrodził się pomysł, aby dzielić się tym, co mają w sercu, z innymi. – Poprzez sztukę, a zwłaszcza poprzez muzykę, chcemy przekazywać radość i pasję innym i zachęcać, aby odkryli i rozwijali to wszystko, co Bóg w nich złożył, by potem sami też mogli się tym dzielić ze światem – dodał.

Zobacz też >>> Litania Loretańska na wiele głosów [WIDEO]

– Wierzymy mocno i doświadczamy tego na co dzień, że Bóg jest tym, który ocala – ma plan na każdą sytuację, która po ludzku patrząc jest beznadziejna, bez wyjścia. Chcemy tę prawdę przekazywać światu w każdej dostępnej formie – poprzez słowo, muzykę i obraz – dodał muzyk.

Przeczytaj też >>> Bp Skibicki: rodzina to sanktuarium, w którym dokonuje się uświęcenie

Zobacz także
Wasze komentarze