fot. YouTube

Litania Loretańska na wiele głosów [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Maj to miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. W kościołach wierni zbierają się na nabożeństwach majowych. Wtedy odmawiana jest (często też śpiewana) Litania loretańska do Najświętszej Maryi Panny. W czasie pandemii liczba wiernych, którzy mogą przebywać w świątyni jest jednak ograniczona…

Duszpasterstwo Akademickie św. Rocha z Poznania postanowiło więc przygotować nagranie, które jest okazją do wspólnego przeżycia tej pięknej modlitwy. Oprócz młodzieży i duszpasterzy z parafii św. Rocha w modlitwie wziął również bp Damian Bryl:

>>> „Królowo Polski” w tolkienowskim języku quenya? Taka Litania Loretańska istnieje!

Przypomnijmy – Litania loretańska to kilkadziesiąt krótkich wezwań do Matki Bożej na jej cześć. Słowo litania pochodzi z języka greckiego i oznacza błaganie, prośbę. Litania do Matki Bożej pojawiła się na przełomie XIII i XIV wieku. Najpopularniejsza jest właśnie Litania loretańska, którą odmawiano w Loreto we Włoszech (stąd jej nazwa). W Polsce nabożeństwo majowe przyjęło się w XIX wieku.

Nagranie  traktujemy jako wspólną modlitwę i zaangażowanie jednoczące nas w dobie pandemii, a także motyw ewangelizacyjny. ( Duszpasterstwo Akademickie św. Rocha w Poznaniu)

Zobacz też >>> Abp Gądecki zawierzył Polskę Jezusowi i Matce Bożej 

Zobacz także
Wasze komentarze