Fot. Adam Kozioł/Vitae

Kościół jest wiecznie młody [RECENZJA] 

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Widzę, że owocem wyzbywania się grzechu, nauki miłości przez poświęcenie, budowania relacji z Bogiem i innymi jest radość wiary, której codzienne doświadczam – tak mówi o sobie nawrócony fotograf, Adam Kozioł, autor albumu „Vitae. Forever Young. Sempre giovane. Semper Iuvenis. Wiecznie młody”.

Nigdy nie słyszałam o istnieniu albumu, który pokazywałby rok z życia Kościoła. Udało się to jednak pewnemu poznańskiemu fotografowi. 26-letni Adam opisuje osobiste historie poznaniaków poprzez niezwykłe obrazy, a także wzruszające świadectwa wiary. Każda fotografia jest żywym dowodem cudu, którego ktoś naprawdę doświadczył.

wnętrze albumu

Album został wydany ze specjalnej okazji: 1050-lecia istnienia pierwszego biskupstwa w Polsce. Nieprzypadkowo osobiste historie poznaniaków zostały połączone z rocznicą istnienia kościelnej administracji. Od czasu powstania pierwszego biskupstwa wiara była przekazywana między ludźmi i całymi pokoleniami. To właśnie takie osobiste historie cudów i nawrócenia, które możemy zobaczyć i o których możemy przeczytać w tej publikacji, dzieją się właściwie nieprzerwanie, od 1050 lat. Mimo tej ogromnej liczby Kościół jest młody i zawsze taki pozostanie, ponieważ wiara, jaką starają się żyć jego członkowie, zawsze będzie świeża i nowa.

Fot. Adam Kozioł/Vitae

Każde świadectwo opatrzone jest fotografią ilustrującą kontekst opowiadanej historii. Choć nie widzimy twarzy tej osoby, a jedynie znamy imię, czytelnik nie czuje, że ta historia go nie dotyczy – wręcz odwrotnie. Ma się wrażenie, że każdy z nas mógłby w tym uczestniczyć, co więcej czuje się zachęcony do tego, by bardziej uczestniczyć w życiu Kościoła.

Zobacz także
Wasze komentarze