Kwalifikacje do IO w siatkówce: Polska wygrała z Francją 3:0

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dla reprezentantów Polski był to bardzo ważny mecz. Podczas turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio biało-czerwoni już wcześniej wygrali z Tunezyjczykami 3:0. Jednak to starcie z dzisiejszym rywalem – Francją – było prawdziwym wyzwaniem. Francuzi wcześniej pokonali Słowenię, także 3:0. Na szczęście w meczu z trójkolorowymi Polacy doskonale się spisali i wygrali pojedynek bez starty żadnego seta. Teraz wystarczy im wygranie jednego seta w meczu ze Słowenią i będą mogli cieszyć się z udziału w IO w Tokio.

W pierwszej partii nasi zawodnicy prezentowali się świetnie. Wychodziły nam zagrywki, dobrze poradziliśmy sobie z zagrożeniami ze strony Francuzów. Set zakończył się wynikiem 25:21.

Gra Polaków była kapitalna także i w drugim secie. Udało się go wygrać ze sporą przewagą: 25:19.

Trzecia partia także zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych! Seta kończącego spotkanie wygrali 25:20.

O awansie Polaków do IO w Tokio zadecyduje niedzielny mecz ze Słowenią. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 15. Polacy wygrywając dotychczasowe mecze bez straty seta bardzo ułatwili sobie zadanie, które muszą wykonać w niedzielę. Do awansu na turniej w Tokio potrzebują jedynie wygrania jednego seta w starciu ze Słoweńcami. Nasza reprezentacja już wielokrotnie startowała w olimpijskim turnieju piłki siatkowej. Awans udaje się Polakom uzyskać nieprzerwanie od 2004 roku.