Twitter/fyhaddad/ralphnnader

Liban: maronicki ks. Majdi Allawi błogosławił kraj Najświętszym Sakramentem z… samolotu [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ks. Majdi Allawi, z Kościoła katolickiego obrządku maronickiego wpadł na niecodzienny pomysł, by uchronić swój kraj przed rozprzestrzenieniem się koronawirusa. Postanowił go pobłogosławić Najświętszym Sakramentem

Jeden z użytkowników Twittera postanowił sprawdzić, gdzie latał ksiądz. Pod tweetem, w którym widać wideo, na którym ksiądz Allawi się modli, widać mapkę, na której widać trasę przelotu.

>>> Nad ciałem tego świętego unosiła się poświata

Ks. Majdi Allawi jest znanym maronickim księdzem, który prowadzi wiele akcji pomocowych dla Libańczyków. Jedną z nich jest stowarzyszenie „Bonheur du Ciel”, które pomaga młodym Libańczykom, którzy są uzależnieni. Założył także pierwszą w kraju restaurację dla ubogich. W 2014 r. chciał oddać swoją nerkę osobie oczekującej na przeszczep, jednak testy wykazały, że ma groźnego wirusa. Jego stan się pogarszał. Bliscy ks. Allawiego modlili się o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela. Po kilku dniach objawy wirusa minęły, a lekarze nie potrafili wyjaśnić dlaczego. Ks. Allawi wie jednak, że był to cud.

Zobacz także
Wasze komentarze