siatkówka

Lublana: Polacy poza finałem Mistrzostw Europy w siatkówce

Dziś choć z pewnymi trudnościami komunikacyjnymi dla Reprezentacji Polski w słoweńskiej Lublanie odbył się półfinał Mistrzostw Europy w piłce siatkowej. Po ciężkim i wyrównanym boju, Polakom nie udało się zakwalifikować do finałowego starcia. Przegrali ze Słoweńcami 3:1

Po wielkich trudach i ogromnym naporem przeciwnika pierwszy set okazał się straconym dla Biało-Czerwonych. Niestety, koszmarny błąd sędziów przesądził o jego wyniku. Od złej decyzji Polacy grali bardzo nerwowo, a nagle Słoweńcy złapali wiatr w żagle. Miało to wpływ na całą późniejszą grę naszej reprezentacji.

Drugi set także był wyrównany. Nawet pomimo gromkiego wsparcia publiczności dla rywali, Polacy nie poddali się i pokonali Słoweńców 26:24.

Trzecia część okazała się być nieszczęśliwą dla Biało-Czerwonych. Pomimo usilnej walki do samego końca, Słowenia wygrała 25:22.

Czwarty set także był bardzo wyrównaną walką. Obie drużyny prześcigały się w każdym zdobytym punkcie. Słoweńcy okazali się jednak lepsi. Wygrali 25:23.

Jutro mecz: Serbia – Francja. Przegrany zmierzy się z Biało-Czerwonymi w starciu o trzecie miejsce.