fot. wikimedia

Matka Boża w Medjugorie: Codziennie odmawiaj różaniec

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od momentu, kiedy Matka Boża zaczęła objawiać się sześciorgu „widzących” pozostawia specjalne przesłania – orędzia, które wzywają każdego człowieka do pogłębiania swojej wiary w Boga, także przez różaniec! Oto 7 najważniejszych z nich. Ze względu na październik – miesiąc różańca, szczególnie należy wziąć je sobie do serca.

14 sierpnia 1984 r. Maryja przypomniała, jak ważne jest zachowywanie postów oraz modlitwa, szczególnie ta różańcowa:

Chciałabym, by świat modlił się […] i to jak najwięcej. By pościł surowo w środę i piątek, by odmówił każdego dnia chociażby różaniec.

Prośba o odmawianie różańca została skierowana szczególnie do rodzin:

Dopomogliście mi swoją modlitwą w urzeczywistnieniu moich planów. Módlcie się nadal, aby urzeczywistniły się one całkowicie. Proszę rodziny […], by odmawiały wspólnie różaniec (27 września 1984 r.).

Księża także nie powinni zapominać o codziennym odmawianiu modlitwy różańcowej:

Wzywam was, byście wszystkich zachęcali do odmawiania różańca. Różańcem pokonacie wszelkie zło, jakim Szatan ma teraz zamiar prześladować Kościół katolicki. Wszyscy księża, odmawiajcie różaniec! Poświęćcie czas na modlitwę różańcową (25 czerwca 1985 r.).

Matka Boża przypomina także, że nie ilość czy częstotliwość modlitwy się liczy, a pragnienie Boga, które ma z niej wynikać:

Jest wielu, którzy kończą swoje modlitwy, zanim wejdą. Kiedy mówię wam: módlcie się, módlcie się, nie rozumiejcie tego jedynie jako zwiększenie ilości. To, do czego chcę was doprowadzić, to głębokie pragnienie Boga, nieustanne pragnienie Boga. Wszystkie modlitwy poruszają mnie bardzo, zwłaszcza twój codzienny różaniec.

Szatan coraz silniej oddziałuje w świecie. Maryja sugeruje więc:

Dziś wzywam was, byście ze szczególną modlitwą wystąpili przeciw Szatanowi. Szatan chce silniej oddziaływać teraz, kiedy wiecie, że oddziałuje. Drogie dzieci, obleczcie się w zbroję i z różańcem w ręku zwyciężycie go (8 sierpnia 1985 r.).

Prosta zasada – chcesz otrzymać, proś. Podobnie jest z modlitwą. Jeżeli chce się otrzymać jakiekolwiek łaski, należy się modlić. O tym właśnie mówiła Matka Boża:

Dziś wzywam was, byście zaczęli z żywą wiarą odmawiać różaniec. W ten sposób będę mogła wam pomóc. Wy, drogie dzieci, pragniecie otrzymać łaski, ale się nie modlicie. Ja wam nie mogę pomóc, gdyż wy nic nie robicie w tym kierunku. Drogie dzieci, wzywam Was, żebyście odmawiały różaniec i żeby różaniec był dla was obowiązkiem, który będziecie wypełniać z radością. W ten sposób zrozumiecie, dlaczego tak długo jestem z wami. Pragnę was nauczyć modlić się (12 czerwca 1986 r.).

Matka Boża nie pozostawia nas jednak samych. Udziela nam swojego błogosławieństwa:

Dziś jak nigdy dotąd wzywam was do modlitwy. Niech wasza modlitwa będzie błaganiem o pokój. Szatan jest silny i pragnie zniszczyć nie tylko ludzkie życie, ale i przyrodę, i planetę, na której żyjecie.  Dlatego, drogie dzieci, módlcie się, abyście poprzez modlitwę obroniły się Bożym błogosławieństwem pokoju. Bóg posłał Mnie między was, abym wam pomogła. Jeśli chcecie – przyjmijcie różaniec. Już sam różaniec może dokonać cudów na świecie i w waszym życiu. Błogosławię was i pozostanę z wami, dopóki taka będzie wola Boża. Dziękuję wam, że dochowujecie wierności mojej obecności tutaj, gdyż wasza odpowiedź służy dobru i pokojowi (25 stycznia 1991 r.).

Posłuchajmy słów Maryi i wraz z jej szczególnym błogosławieństwem, w tym specjalnym, różańcowym miesiącu nie zapominajmy o modlitwie, o którą prosi każdego nas.

Zobacz także
Wasze komentarze