fot. Pixabay

Św. Ludwik: odmawiajcie Różaniec, a w chwili śmierci…

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort mówi o korzyściach dla osób, które poświęcają się modlitwie różańcowej.

„Błagam was tedy usilnie przez miłość, którą ku wam w Jezusie i Maryi w sercu noszę, nie zadowalajcie się odmawianiem małej koronki do Najświętszej Dziewicy, ale odmawiajcie codziennie, o ile wam czas pozwoli, Różaniec, a w chwili śmierci błogosławić będziecie dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli” – pisał w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie” św. Ludwik.

W innym fragmencie pisze:

„Jest rzeczą niemożliwą powiedzieć, jak Najświętsza Dziewica ceni Różaniec bardziej od innych praktyk pobożnych i jest wspaniałomyślna w wynagradzaniu tych, którzy zajmują się głoszeniem go, ustanawianiem i pielęgnowaniem. (…) Staraj się więc wytrwać w nim nie wątp, że w Niebie, w nagrodę za twoją wierność, oczekuje cię wspaniała korona”.

Ludwik Grignion de Montfort był orędownikiem pobożności maryjnej, której wyrazem są jego dzieła: „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” i „Tajemnica Maryi”, w których rozwinął doktrynę niewolnictwa maryjnego jako nabożeństwa polegającego na najdoskonalszym oddaniu się przez Maryję Panu Jezusowi. „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” dał podstawy teologiczne dla niewolnictwa maryjnego i przyczynił się do rozpropagowania tej szczególnej praktyki. Do koncepcji niewolnictwa maryjnego nawiązał Karol Wojtyła czerpiąc z Traktatu hasło Totus Tuus (dosł. „Cały Twój”), jako swą dewizę biskupią i później papieską.

Św. Ludwik: odmawiajcie Różaniec, a w chwili śmierci…
5.6 (93.08%) 26 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze