Fot. Youtube

Nie dostał oklasków! Dlaczego? [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jack Higgins to osoba autystyczna. Nie lubi głośnych dźwięków. Dlatego podczas uroczystości wręczenia dyplomów na zakończenie szkoły nie otrzymał oklasków.

Lou Riolo jest dyrektorem Carmel High School w amerykańskiej Indianie. Mężczyzna wpadł na pomysł niecodziennego uhonorowania ucznia swojej szkoły. Jack Higgins jest osobą autystyczną. Jednym z symptomów jego choroby jest to, że nie lubi głośnych dźwięków. Dlatego dyrektor zaprosił kolegów Jacka do tego, by w czasie uroczystości wręczenia dyplomów na zakończenie szkoły nie klaskali, gdy na scenę wejdzie Jack. Dyrektor bał się, że mocne brawa mogą źle wpłynąć na chłopaka wrażliwego na dźwięki.

Jack niedawno ukończył wymarzone liceum. Oczywiście pojawił się na uroczystości wręczenia dyplomów. Absolwent domyślał się, że podczas odbierania dyplomu jego koledzy i koleżanki. Dlatego  idąc na scenę przezornie zatkał rękoma uszy. Społeczność szkolna – wbrew przypuszczeniom chłopaka – nie klaskała głośno na jego cześć. Było zupełnie cicho.

Jack szedł na scenę z nauczycielem i swoimi braćmi. Denerwował się. W pewnym momencie zorientował się, że na sali panuje cisza. Nikt głośno nie wiwatował, choć wszyscy cieszyli się z jego sukcesu. Uczniowie udawali tylko klaskanie – poprzez lekkie uderzanie dłoni o siebie. Niektórzy machali też rękami. Pomysł bardzo spodobał się rodzicom Jacka. Pozytywnie odebrali inicjatywę dyrektora i uczniów. Przyznali, że szkoła sprawiła ich synowi, poprzez ten gest, ogromną radość.

 

Zobacz także
Wasze komentarze