fot. Wikipedia

„Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał”. Wizja Jana Pawła II o Polsce

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pontyfikat Jana Pawła II obfitował w wiele symbolicznych i ważnych wydarzeń. Mało mówi się jednak o wizji, której miał doświadczyć papież w 1982 r.

Już od jakiegoś czasu w mediach przewijają się doniesienia o dramatycznej wizji, jaką przeżył Jan Paweł II na krótko przed kanonizacją o. Maksymiliana Kolbego. Pewnego wieczoru jego sekretarz, ks. Stanisław Dziwisz usłyszał głośno mówiącego papieża w jego apartamencie. Był tym zaskoczony. Oprócz papieża o tej godzinie w rozkładzie dnia nikt nie może być tam obecny. Ponadto Jan Paweł II nie ma zwyczaju samotnie modlić się na głos.

Gdy usłyszał słowa papieża: „Proszę o miłosierdzie dla Polski”, wszedł do pokoju i ujrzał Ojca Świętego trzymającego twarz ukrytą w dłoniach. Jan Paweł II płakał. Ksiądz Dziwisz dotknął papieskiego ramienia, pytając: „Czy Waszej Świątobliwości coś się stało?”. Po chwili milczenia papież odpowiedział: „Nie, nic mi nie jest. – To dlaczego, Ojcze Święty, płaczesz? – zapytał ks. Dziwisz. – „Gdybyś ty widział to, co ja ujrzałem, też byś zapłakał”.

Można się tylko domyślać, że Matka Boża objawiła papieżowi, przyszłe i – jak się wydaje – tragiczne losy świata i Polski.

>>> Co o. Pio ujawnił Janowi Pawłowi II? [WIDEO]

Po tej dramatycznej wizji papież Jan Paweł II, poprosił o przetłumaczenie z oryginału portugalskiego pełnego tekstu Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Treść została przekazana kardynałowi Josephowi Ratzingerowi, prefektowi Kongregacji Doktryny Wiary, do ogłoszenia przez telewizję całemu światu.

***
Opracowano podstawie fragmentu książki Stefana Budzyńskiego pt. „Dotknięcie Boga”, „Tajemnicza wizja Jana Pawła II”.

Zobacz także
Wasze komentarze