Niezwykła lekcja przedsiębiorczości od kilkuletniej dziewczynki

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziewięcioletnia Janka pochodząca z Warszawy marzyła o elektrycznej deskorolce. Rodzice nie chcieli sprawić córce takiego prezentu, więc postanowiła sama na niego zarobić.

Tata dziewczynki postanowił pomóc córce w zbiórce potrzebnych pieniędzy i zaproponował jej kilkanaście złotych za odkurzenie samochodu. Jance spodobało się to zajęcie, dlatego postanowiła zaoferować swoją pomoc sąsiadom. Razem z rodzicami napisała ogłoszenie.

„Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych, chyba że większy, to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców”

Chętni znaleźli się bardzo szybko. Ogłoszenie trafiło także do Internetu. – Kolejnego dnia przeglądając Facebooka natrafiłem na post, w którym jakaś pani ze wzruszeniem wkleiła zdjęcie ogłoszenia. No i się zaczęło. Wiadomości, telefony, dziesiątki polubień i komentarzy – mówi tata Janki.

Ogłoszenie dziewczynki na osiedlu

fot. Facebook/Wirtualna Polska

Któregoś razu do dziewczynki zgłosił się właściciel mercedesa. Poprosił o odkurzenie samochodu, a sam zniknął na 40 min. Prosił Jankę, by nie otwierała w tym czasie bagażnika. Kiedy mężczyzna wrócił, powiedział, że nie zapłaci za sprzątanie samochodu.

Dziewczynka i jej tata byli bardzo zaskoczeni taką odpowiedzią, jednak właściciel samochodu mówił dalej. Powiedział Jance, że każda praca do czegoś ją doprowadzi. Docenił także jej determinację i wyjął z bagażnika wymarzoną deskorolkę. Po tym zaskakujących zdarzeniu odwołano zapisy na sprzątanie samochodu, a pieniądze, które udało się uzbierać Jance, zostaną przeznaczone na wsparcie schroniska dla zwierząt.

Niezwykła lekcja przedsiębiorczości od kilkuletniej dziewczynki
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze