Nowy rekord Guinnessa w paryskiej herbaciarni

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Luksusowa, paryska herbaciarnia świętuje nowy rekord Guinnessa za największą różę stworzoną w technice origami w królewskim ogrodzie warzywnym w Wersalu.

Nina’s Marie-Antoinette oraz Le Potager du Roi de Versailles (królewski ogród warzywny) z dumą ogłaszają pobicie rekordu Guinnesa w kategorii „Największy kwiat wykonany w technice origami”, które miało miejsce 1 października br. w czarującym królewskim ogrodzie warzywnym w Wersalu.

Nina’s Marie-Antoinette oraz ogrodnicy królewskiego ogrodu warzywnego zainicjowali to historyczne przedsięwzięcie, przywracając Marię Antoninę do życia, aby osiągnąć nowy rekord luksusu. Największa na świecie róża origami ma średnicę 5,08 m i została wykonana z rzadkiego, japońskiego, złotego „Futa-washi” (tradycyjnego papieru z miejscowości Kanazawa w Japonii, którego tajemnice znają tylko 3 rodziny).

Celem tego projektu, w realizacji którego wzięły udział setki dzieci z Wersalu, było przypomnieć wszystkim znaczenie rzemiosła i przemieniania prostych rzeczy w piękne dzieła sztuki. „Z dumą wnosimy japońskiego ducha do wersalu w ramach tak innowacyjnego projektu. Stworzenie tej róży wymagało pracy zespołu składającego się z 8 osób, co stanowi triumf ducha współpracy i inteligencji nad indywidualnymi umiejętnościami” – powiedział Machiko Ikeoka, lider projektu pochodzący z Kanazawy i przedstawiciel Nina’s Marie-Antoinette na terytorium Japonii.

Herbaciarnia Nina’s Marie-Antoinette była jedynym partnerem projektu. Przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie herbaty z owoców i róż corocznie zbieranych w królewskim ogrodzie warzywnym w Wersalu, który jest najstarszym tego typu ogrodem na świecie. Perfumeria La Distillerie Freres, założona w Paryżu w 1672 r. przez Pierre’a Diaza, była pierwszym zakładem, który wydestylował olejek lawendowy i różany do wykorzystania w perfumowanych rękawiczkach. Nina’s z powodzeniem opracowuje unikalne aromaty inspirowane dawnym dworem w Wersalu, aby tworzyć najlepsze herbaty aromatyzowane. Sławna paryska herbaciarnia znajduje się obok Place Vendome, gdzie jej goście mogą odbyć “herbacianą podróż w przeszłość” dzięki niespotykanej kolekcji antyków należących dawniej do królowej Marii Antoniny.

Celem Nina’s Marie-Antoinette jest ożywienie legendy królowej Marii Antoniny na całym świecie poprzez dzielenie się jej kultowym wizerunkiem z lokalnymi partnerami. Przedsiębiorstwo wierzy we współpracę z lokalnymi dystrybutorami, która ma na celu dostarczenie niepowtarzalnych przeżyć miłośnikom herbat w każdym kraju celebrującym wyszukany gust Marii Antoniny, którą zalicza się do grona najsłynniejszych królowych świata.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze