Fot. commons.wikimedia.org

Ojciec Pio radzi: jak pielęgnować silną wiarę?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po śmierci Raffaeliny Cerase, córki duchowej Ojca Pio, odnaleziono jej korespondencję, którą prowadziła ze swoim kierownikiem. W jednym z listów pisze do niech słowa, które także dla każdego z ans mogą być umocnieniem w trudnych chwilach.

Bądź silna w wierze, czuwaj, żeby odeszły od Ciebie wszelkie ataki nieprzyjaciela. Napomina nas o tym książę apostołów, św. Piotr: „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, niby lew ryczący krąży, szukając, kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawiajcie się jemu”. Aby nas jeszcze bardziej umocnić, dodaje: „Wiecie, że te same cierpienia znoszą wasi braci a na świecie” (1P 5, 8-9).

Tak, szczególnie w godzinach walki, ożywiaj w sobie wiarę w prawdę, której naucza doktryna chrześcijańska. W szczególny sposób niech będzie mocna wiara w obietnicę życia wiecznego, jaką daje Pan wszystkim, którzy siłą i odwagę nie ustają w walce. Świadomość, że nie jest samotna w tej walce i że wszyscy naśladowcy Jezusa z Nazaretu, rozproszeni po całym świecie, cierpią te sam męki, niech będzie źródłem pociechy i odwagi w chwili cierpienia.

Zobacz także
Wasze komentarze