EPA/ETTORE FERRARI

Piosenka o… papieżu Franciszku! [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Rok po wizycie apostolskiej papieża Franciszka na Litwie zaprezentowano teledysk do upamiętniającej to wydarzenie piosenki „Papa Frančesko”. Ojciec święty odwiedził ten kraj w dniach 22-25 września 2018 r. Autorem piosenki i teledysku jest Julius Vaicenavičius.

– Piosenka powstała rok temu, kiedy żegnaliśmy papieża Franciszka na lotnisku w Wilnie. Wszystko działo się spontanicznie, chcieliśmy, by jego pożegnanie było dobrą zabawą. Wczesnym rankiem było tam obecnych wielu wolontariuszy w dobrym humorze – opowiada Vaicenavičius.
Piosenka i wideo podkreślają kluczowe momenty wizyty papieża: spotkanie z młodzieżą na placu Katedralnym w Wilnie, wizytę w tamtejszym Muzeum Okupacji i Walki o Wolność, mszę św. w parku Santaka w Kownie, spotkanie z podopiecznymi wileńskiego hospicjum itd.

– Chciałem zebrać najbardziej pamiętne chwile, aby najpiękniejsze obrazy i główne myśli papieskiego przesłania mogły znaleźć się w jednym miejscu. Mam nadzieję, że sam papież zobaczy to wideo – mówi Vaicenavičius, który jest piosenkarzem i autorem piosenek, członkiem zespołu „Kūjeliai”.

W teledysku wykorzystano materiały filmowe litewskiej telewizji LRT.

Zobacz także
Wasze komentarze