fot. pexels.com

Sklep bez obsługi? Powstanie 20 takich punktów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W centrum Poznania rozpoczął działalność bezkasowy sklep. Obiekt jest czynny całą dobę i przez cały weekend; zakupy robi się z pomocą aplikacji na smartfonie.

Twórcy przedsięwzięcia poinformowali o zakończeniu fazy testów sklepu i rozpoczęciu jego normalnej działalności. Zapowiadają otwarcie kolejnych placówek – obiekty mają powstawać głównie w Poznaniu i Warszawie.

Aby wejść do bezkasowego sklepu i zrobić zakupy, potrzebna jest aplikacja na smartfona, do której trzeba podpiąć kartę płatniczą. W sklepie do wyboru jest około 900 produktów — głównie są to artykuły spożywcze, kanapki, świeże soki i dania gotowe.

>>> Mocne przeceny w naszym sklepie internetowym! [SPRAWDŹ]

„Naszym celem było stworzenie sklepu, który pozwala na błyskawiczny proces zakupowy ze wsparciem nowoczesnej technologii. Pierwsze wrażenia klientów są bardzo pozytywne. Przed nami jeszcze dużo pracy i obserwacji, ale pierwszy istotny etap jest już za nami” – powiedział prezes zarządu Surge Cloud Marcin Dąbrowski.

Za wybrane produkty konsument płaci w tzw. strefie kasującej, gdzie należy wyłożyć zakupy. Dzięki oznaczeniu produktów tagami RFID sumowanie cen następuje bez potrzeby skanowania towarów. Gdy klient zaakceptuje listę zakupów, z jego karty zostanie pobrana płatność. Faktura wysyłana jest na podany adres mailowy oraz dostępna w aplikacji.

W najbliższych miesiącach twórcy przedsięwzięcia planują otworzyć 2-3 kolejne lokalizacje – m.in. na osiedlu mieszkaniowym. W ciągu pół roku ma ich być czynnych sześć. Do końca 2020 r. powstać ma około 20 sklepów — głównie w Poznaniu i Warszawie.

Zobacz także
Wasze komentarze