Fot. pixabay.com

Poznań jednym z 30 najbardziej polecanych miejsc na świecie

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Miasto Poznań zdobyło nagrodę dla Najlepszego Wschodzącego Kierunku Podróżniczego w 2020 r. Wyróżnienie przyznawane jest przez najpopularniejszych blogerów podróżniczych. Stolica Wielkopolski znalazła się w grupie 30 najbardziej polecanych miejsc na świecie.

Jak poinformował poznański magistrat, nagroda „Travel Lemming Emerging Destination Award” przyznawana jest co roku. Poznań został do niej nominowany przez Krajowe Biuro Turystyki. Zwycięzców wyłaniają w głosowaniu znani blogerzy podróżniczy – tegoroczna trzydziestka jurorów ma wspólnie ponad 12 milionów obserwujących w mediach społecznościowych.

>>>Słodkie świętowanie. Poznański patent na niepodległość [ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI]

Wyniki tegorocznej edycji konkursu opublikowano na stronie TravelLemming.com, która promuje nowe miejsca podróży na świecie jako rozwiązanie problemu nadmiernej turystyki.

Fot. pixabay.com

Jurorzy uzasadniając swoją decyzję wskazali, że „aż trudno uwierzyć, że tak piękne miasto nie jest jeszcze opanowane przez turystów. Ale przynajmniej nie będziesz musiał przepychać się przez tłumy, aby zanurzyć się w kolorowej architekturze Poznania i jego uroczych uliczkach”.

>>>Święty Marcin na białym koniu. Znamy plany Poznania na 11 listopada

„Mimo, że jest jednym z najstarszych – i najpiękniejszych – miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy. To może się jednak wkrótce zmienić, bo kwestią czasu jest odkrycie jego malowniczych ulic przez podróżników. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części znanej jako Ostrów Tumski, szybko zrozumiesz, dlaczego naszym zdaniem Poznań będzie dla 2020 roku tym, czym Kraków był dla 2010” – podkreślono w werdykcie.

Fot. pixabay.com

Wśród najważniejszych atrakcji Poznania wymieniono Stary Rynek, Zamek Cesarski, jezioro Maltańskie i Cytadelę.

>>>Poznań: pod taflą wody żydowskie macewy

Norbert Zieliński z Działu Promocji Turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej podkreślił, że „to prawdziwy zaszczyt być jednym z najlepszych wschodzących miejsc turystycznych na świecie”.

Fot. pixabay,com

– Ciężko pracujemy, aby Poznań był atrakcyjnym miejscem odwiedzin, a ta nagroda z pewnością usprawni naszą pracę i zmotywuje nas do ulepszenia istniejącej oferty i stworzenia zupełnie nowych, ekscytujących projektów – dodał.

Wśród 30 miejsc i miast, które w tym roku nagrodzono, znalazły się też m.in. Rovinj w Chorwacji i Gothenburg w Szwecji.

Zobacz także
Wasze komentarze