fot. cathopic.com

Prowadzący odbiera telefon a tam… papież Franciszek!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek sprawił niespodziankę uczestnikom  spotkania powołaniowego Drogi Neokatechumenalnej, które prowadził jej inicjator – Kiko Argüello. Podczas konferencji, Ojciec Święty zadzwonił do Argüello i przekazał słuchaczom swoje pozdrowienia. 

Nieoczekiwany telefon
We włoskiej miejscowości  Porto San Giorgio spotkało się około 800 seminarzystów. Towarzyszyli im biskupi, rektorzy seminariów Redemptoris Mater z całego świata i inni kapłani związani z Drogą. W pewnym momencie prowadzący spotkanie przerwał je, uciszył zebranych i zaczął rozmawiać przez komórkę. 
Wideo zamieszczone przez tamtejszą parafię świętego Józefa na Facebooku pokazuje zaskoczenie Argüello odbierającego niespodziewany telefon. To Ojciec Święty” – powiedział po chwili. 

>>> Zobacz jak wyglądała rozmowa z papieżem 

Gotowi oddać życie za Kościół 
Podczas krótkiej rozmowy Argüello opowiedział papieżowi o spotkaniu i jego uczestnikach. Zapewnił o głębokiej solidarności z następcą św. Piotra. 

spotkanie Drogi przerwał wyjątkowy telefon. fot. facebook.com

“Wszyscy są pełni entuzjazmu. Są gotowi oddać życie za Kościół”.  – podkreślił prowadzący 

>>> Po ŚDM 1350 nowych powołań na Drodze Neokatechumenalnej

Zebrani dali dowód swojego  entuzjazmu długo oklaskując Franciszka. Założyciel Drogi Neokatechumenalnej poprosił papieża o skierowanie do uczestników spotkania kilku słów

Zawsze patrzeć w stronę Pana, Naprzód! – powiedział młodym Ojciec Święty.

Kiko Argüello przekazał papieżowi pozdrowienia od wszystkich i obiecał modlitwę. “Modlimy się za ciebie w twojej walce” – usłyszał Franciszek.  

 

Zobacz także
Wasze komentarze