Siostry zakonne świętują Dzień Pingwina

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

– Dziś Światowy Dzień Pingwina. Przyjmujemy życzenia. Zamiast kwiatków i bombonierek przyjmujemy cegiełki na www.domchlopakow.pl – napisała pod filmem opublikowanym na Facebooku siostra Eliza Małgorzata Myk.

Siostry dominikanki pracują w domu opieki w Broniszewicach. Zajmują się tam niepełnosprawnymi umysłowo chłopcami. Budynek, w którym znajduje się placówka wymaga remontu. Należy także wybudować nowe miejsce dla podopiecznych. Krótki filmik opublikowany przez s. Elizę Małgorzatę Myk zyskał na popularności, przez co o sprawie zaczęło pisać wiele portali internetowych. To z pewnością pomoże zebrać więcej funduszy na spełnienie potrzeb placówki.

– Jesteśmy siostrami zakonnymi i mamy 56 chorych, niepełnosprawnych synów. Dom naszych Chłopaków znajduje się w XIX-wiecznym pałacyku w Broniszewicach. Niestety, to miejsce nie spełnia koniecznych przepisów przeciwpożarowych. Jednocześnie konserwator zabytków nie zgada się na jego przebudowę. Wyjście jest jedno – zamknąć dom, a chłopców rozesłać do innych miejsc rozrzuconych po całej Polsce. Mamy odesłać naszych synów daleko od nas i wielu z nich już być może nigdy nie zobaczyć.  Czy może mama zostawić swoje dziecko? Czy może tak po prostu odpuścić nie walcząc o nie? My nie odpuszczamy. Postanowiłyśmy zrobić wszystko, by nasi synowie mieli swój dom i swoją rodzinę, by mieli swoje miejsce… Dlatego zbudujemy dla nich nowy Dom Chłopaków, tuż obok tego, w którym obecnie żyją. I wiemy, że wspólnie z Waszą pomocą jesteśmy w stanie to zrobić – piszą o sobie siostry na stronie internetowej.

Zobacz też: Ekstremalna droga do szkoły [WIDEO]
Zobacz też: Ty też możesz być Bogiem [WIDEO]

Siostry zakonne świętują Dzień Pingwina
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze