fot. instagram.com/thedoodleboy.co.uk

Ten chłopiec miał kłopoty w szkole przez swoje „bazgroły”. Co wymyśliła jego rodzina?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Gdy w życiu pojawia się problem, warto przekuć go w sukces. Łatwo powiedzieć, niekiedy trudniej zrobić… W pewnej brytyjskiej rodzinie znaleziono na to jednak dobry sposób!

Historia dotyczy 9-letniego Joe Whale’a, który w szkole spotkał się z krytyką dotyczącą jego „bazgrołów”. Tak określano rysunki, którymi chłopiec zajmował się w wolnym czasie, ale także w trakcie lekcji. Chłopiec rysował na kartkach, w zeszytach i w… podręcznikach.

>>> Przy stole odłóż smartfona. 10 rad dla każdej rodziny

Nauczyciele zwracali mu z tego powodu uwagę. Rodzice jednak, zamiast ukrócić tę pasję syna, postanowili ją twórczo rozwinąć i wesprzeć. Rodzice zachęcili syna do kontynuowania rysowania, posłali 9-latka na pozalekcyjne zajęcia artystyczne. Jego nauczyciel zainteresował się rysunkami młodego artysty, postanowił zamieścić jego prace na Instagramie. Później wydarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał… Jedna z restauracji skontaktowała się z nauczycielem Joego, aby zapytać, czy dziewięciolatek mógłby udekorować swoimi rysunkami ściany jadalni w ich lokalu. Chłopiec znany jest teraz jako „The Doodle Boy” (bazgrolący chłopiec), ma własną stronę internetową oraz konta w mediach społecznościowych, na których prezentuje swoją sztukę.

>>> Abp Gądecki: szkoła miejscem rozwoju intelektualnego i duchowego

 

Galeria (3 zdjęcia)
Zobacz także
Wasze komentarze