Przewodniczący Episkopatu Niemiec: Droga Synodalna jest potężna i pełna życia
„Będzie ona kontynuowana, nawet jeśli drugie jej spotkanie, we wrześniu nie odbędzie się we Frankfurcie nad Menem jak planowano. Biskup zaznaczył, że nadal liczy na to, że pod koniec intensywnych dyskusji pojawią się decyzje, które pociągną za sobą zmiany.
>>> Krytyka tzw. „drogi synodalnej”
Jednocześnie odnosząc się do krytyków Drogi Synodalnej takich jak kard. Rainer Maria Woelki z Kolonii i bp Rudolf Voderholzer z Regensburga przewodniczący niemieckiego episkopatu powiedział: „Ważne jest, aby słuchać siebie i rozmawiać ze sobą. Jako przewodniczący konferencji biskupiej nie jestem szefem biskupów”. „Chcę moderować i zbliżać” – dodał.
Bp Bätzing został wybrany nowym przewodniczącym 3 marca na wiosennym zgromadzeniu ogólnym Konferencji Biskupów Niemiec w Moguncji.
>>> Niemieccy biskupi bronią swojego pomysłu na „synodalną drogę” Kościoła
Po intensywnej debacie biskupi katoliccy Niemiec zdecydowali wiosną 2019 r. o podjęciu Drogi Synodalnej – procesu dialogu nad reformami wewnętrznymi. Główne tematy zaplanowanego na dwa lata dialogu, to władza, moralność seksualna, forma życia księży oraz rola kobiet w Kościele. Biskupi pragną osiągnąć wspólne stanowisko w tych kwestiach we współpracy ze świeckimi katolikami oraz ekspertami zewnętrznymi.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |