fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT

PŚ w Lathi: Polacy poza podium

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dziś w fińskim Lathi odbył się kolejny konkurs indywidualny w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po zagrożonym przerwaniem z powodu złych warunków atmosferycznych konkursie na podium stanęli kolejno: Niemiec – Karl Geiger (130 m) i Austriacy – Stefan Kraft (126 m) i Michael Hayboeck (125 m).

W dzisiejszym starciu Polskę reprezentowali: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Klemens Murańka. Pierwsza seria okazała się porażką w wykonaniu biało-czerwonych. Po jej zakończeniu, najlepszym z polskich skoczków okazał się być Piotr Żyła, który zajął jednak dopiero 9. miejsce w tabeli po skoku na odległość 116 m. Do drugiej serii zakwalifikowali się także Dawid Kubacki (13. miejsce) i Kamil Stoch (24. pozycja).

skoki narciarskie lathi

fot. skokinarciarskie.pl


Druga seria okazała się być nieco bardziej szczęśliwa dla naszych zawodników. Najwyższe pozycje sposród reprezentantów Polski zajęli kolejno: Piotr Żyła (6. miejsce), Dawid Kubacki (pozycja 11.) i 12. w tabeli Kamil Stoch. Na podium w dzisiejszym konkursie stanęli: Karl Geiger (130 m) i Austriacy – Stefan Kraft (126 m) i Michael Hayboeck (125 m).

skoki narciarskie lathi

fot. skokinarciarskie.pl

Zobacz także
Wasze komentarze