skoki narciarskie nizny tagil

fot. PA/SERGEI ILNITSKY

PŚ w Niżnym Tagile: Polacy poza podium

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W sobotę 7 grudnia odbył się kolejny konkrus w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Skoczkowie spotkali się w rosyjskim Niżnym Tagile. Tym razem, zwycięzko ze starcia wyszli: Japończyk Yukiya Sato (132 m), Karl Geiger (130 m) i Philipp Aschenwald (129 m).

Już seria próbna dzisiejszego konkursu okazała się być zadziwiająca w wydaniu Biało – Czerwonych. Najlepszym spośród reprezentantów Polski okazał się być Piotr Żyła, który po oddaniu skoku na odległość 123,5 m zajął dopiero 7. miejsce w tabeli. Z tej części zwycięsko wyszedł Norweg – Daniel Andre Tande (126,5 m).

skoki narciarskie 1

fot. skokinarciarskie.pl


Pierwsza właściwa seria konkursu w Niżnym Tagile okazała się niezbyt szczęśliwa dla naszych reprezentantów. Pomimo, że Piotr Żyła (131 m) zajął 2. miejsce, pozostali reprezentanci znaleźli się dopiero na kolejno 11. – Dawid Kubacki, 17. – Kamil Stoch, 30. – Maciej Kot, 32. – Jakub Wolny i 45. – Klemens Murańska pozycjach w tabeli. Najlepszym skoczkiem pierwszej serii okazał się być Słoweniec – Peter Prevc (133,5 m).

skoki narciarskie 2

fot. skokinarciarskie.pl


W drugiej serii dzisiejszego konkursu znalazło się więc czterech Biało-Czerwonych: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Maciej Kot. Najlepszym spośród nich okazał się być Dawid Kubacki, skacząc 131 m zajął 5. miejsce. Na podium stanęli kolejno Japończyk Yukiya Sato (132 m), Karl Geiger (130 m) i Philipp Aschenwald (129 m).


skoki narciarskie 3

fot. skokinarciarskie.pl

Zobacz także
Wasze komentarze