fot. PAP/Maciej Kulczyński

Puchar Świata: Polacy pewnie pokonali Rosję

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Biało-czerwoni pokonali Rosję 3:1 w ramach rozgrywanego Pucharu Świata. Do zwycięstwa mocno przyczynił się dysponujący świetną zagrywką Wilfredo Leon, który w tym meczu w końcówce pierwszego seta po raz pierwszy zagrał w jednym zestawieniu z dwiema innymi armatami Michałem Kubiakiem i Bartoszem Kurkiem.

Biało-czerwonych czekają teraz dwa kolejne spotkania Pucharu Świata. W czwartek zagrają z Egipcjanami (10 października, godz. 5.30), a dzień później zmierzą się z Australijczykami (11 października, godz. 5.30). Dniem przerwy w zawodach będzie sobota, po której w serii trzech kończących turniej meczów polscy siatkarze spotkają się kolejno z Brazylijczykami, Kanadyjczykami i Irańczykami.

POLSKA – ROSJA 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22)

Składy obu reprezentacji
POLSKA: Drzyzga, Kwolek, Kochanowski, Kurek, Leon, Bieniek oraz Zatorski (l), Wojtaszek (l), Muzaj, Komenda, Kubiak, Kłos, Śliwka, Szalpuk. Trener: Heynen.

ROSJA: Grankin, Woronkow, Jakowlew, Krugłow, Podlesnik, Filippow oraz Golubjew (l), Andrejew (l), Kowaliew, Surmaczewski, Zemczenok, Własow, Semiszew. Trener: Sammelvuo.

>>> Mistrzostwa Europy w siatkówce: Polacy na III miejscu

Zobacz także
Wasze komentarze