fot. unsplash

Rozpoczyna się 10. edycja festiwalu Chrześcijańskie Granie

Poezja śpiewana, muzyka pop, rock i gospelowe uderzenie -to stylistyka muzyczna tegorocznej 10. edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Rozpoczynające się dziś wydarzenie promuje młodych, ambitnych artystów prezentujących chrześcijańskie przesłanie muzyką na wysokim poziomie.

Festiwal jest dostępny w internecie. – Przez te wszystkie lata na scenie Festiwalu zagrało kilkadziesiąt zespołów, które zanosiły Dobrą Nowinę do swoich lokalnych społeczności, a poprzez festiwal zyskały szerszą publiczność – zaznacza Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie. Dodaje, że niektórym uczestnikom festiwalu wydarzenie to pomogło odkryć powołanie małżeńskie, kapłańskie lub zakonne. Do występów wybierane są te zespoły, które mają w swoim dorobku jedną płytę lub utwory, które mogą znaleźć się na pierwszej płycie, od muzyki gospel, poprzez rocka, muzykę popową, poetycką i hip hop.

fot. facebook.com/Chrzescijanskie.Granie

Cała koncepcja powstała na bazie pracy wolontariuszy. W szczytowym momencie w organizację wydarzenia zaangażowanych było na zasadzie wolontariatu aż 50 osób. Przez 10 lat pracowało ich bardzo wielu i to właśnie oni wprowadzali szczególną atmosferę towarzyszącą wydarzeniu. (Michał Guzek)

W tym roku ze względu na epidemię występy gwiazd i zespołów odbędą się w chorzowskim koncertowym studiu Adam Guzdka. Występy będą prowadzone bez udziału publiczności. Widzowie będą mogli natomiast zasiąść przed ekranami komputerów i telewizorów. Tegoroczne wydarzenie poprowadzi dwóch dziennikarzy, Marcin Jakimowicz, z Gościa Niedzielnego i Grzegorz Bociański – muzyk i redaktor Radia eM. Podczas tegorocznej edycji zagrają trzej debiutanci, „JEDNO”, „Semeion” i „Pół PIĘTRO”. W ramach finału wystąpi Monika Giergiel, która zajęła drugie miejsce na Festiwalu Hosanna Festiwal. – To co gramy zrodziło się z zachwytu staropolską poezją – podkreśla Dawid Pieróg z zespołu „Pół PIĘTRO”, wymieniając dawne pieśni kościelne oraz kompozycje do tekstów Jana Kochanowskiego czy Franciszka Karpińskiego. – Nasze utwory wykonujemy we współczesnych aranżacjach, czerpiących z jazzu i muzyki etnicznej. Jesteśmy przekonani, że dawni mistrzowie się nie zestarzeli, a ich dzieła warte są przypomnienia – zaznacza muzyk.

 Główną nagrodą będzie występ w ramach Festiwalu Bądź jak Jezus, w Mysłowicach. W tegorocznym jury zasiądą: Szymon Babuchowski, dziennikarz Gościa Niedzielnego i lider zespołu ,,Dobre Ludzie”; Adam Batruch, producent muzyczny i gitarzysta oraz Adam Guzdek, organizator festiwali: Bądź jak Jezus i Betlejem w Polsce, szef agencji artystycznej.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze