Fot. EPA/MASSIMO PERCOSSI

Rzym: co najmniej 50 tys. młodych spotka się z papieżem

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 50 tys. młodych Włochów weźmie udział w spotkaniu z papieżem, które odbędzie się w stolicy Włoch 11 i 12 sierpnia. Młodzi pielgrzymi wkrótce wyruszą w pieszej pielgrzymce na to spotkanie ze wszystkich włoskich diecezji.

Młodzi Włosi będą pielgrzymować do Rzymu na spotkanie z papieżem w ramach przygotowania do październikowe Synodu Biskupów, poświęconego młodzieży i rozeznawaniu powołania.

W Rzymie papież spotka się z nimi dwukrotnie: w sobotę 11 sierpnia na błoniach Circo Massimo, gdzie o godz. 18.30 rozpocznie się wieczorne nabożeństwo. Jego głównym punktem będzie dialog papieża z młodymi ludźmi oraz wspólna modlitwa w intencji Synodu Biskupów. Następnie młodzi wezmą udział w „białej nocy” na czas której różne ruchy i wspólnoty katolickie przygotowały program modlitewny w różnych częściach Wiecznego Miasta.

Z kolei powtórne spotkanie Franciszka z młodzieżą odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia na Placu Świętego Piotra. O godz. 9.30 pielgrzymi będą tam uczestniczyć we Mszy św. Choć nie jest planowane, że będzie jej przewodniczył Ojciec Święty, wiadomo, że spotka się z młodymi ludźmi ok. godz. 11.00, po zakończeniu Eucharystii. Pobłogosławi wówczas prezenty, które włoscy pielgrzymi zabiorą na najbliższe Światowe Dni Młodzieży w Panamie: kopię krzyża z San Damiano i figurę Matki Bożej Loretańskiej.

Pielgrzymka na spotkanie z Franciszkiem w Rzymie, poprzedzona jest wielomiesięcznymi przygotowaniami we włoskich etapach. Towarzyszą jej hasła zaczerpnięte ze słów hymnu „Emmanuel” ze Światowych Dni Młodzieży: pielgrzymi będą podążać do Wiecznego Miasta po zakończeniu diecezjalnych spotkań, pod wspólnym hasłem „Da mille strade” (tzn. „tysiącami dróg”, od słów jednej ze zwrotek hymnu: „tysiącami dróg przybywamy do rzymu po śladach wiary”).

Spotkaniu w Rzymie towarzyszyć będzie zawołanie „Siamo qui” (tzn. „jesteśmy tu”, w nawiązaniu do refrenu pieśni, brzmiącego w dosłownym tłumaczeniu: „jesteśmy tu, w blasku tego samego światła, u stóp tego samego krzyża, śpiewając jednym głosem: Emmanuel!”)

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze