fot. Pixabay

Seul: zakończyły się Koreańskie Dni Młodzieży

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Seulu zakończyły się Koreańskie Dni Młodzieży, w których wzięło udział ponad 2 tys. osób ze wszystkich diecezji Korei Południowej. „Mimo że katolicy są tutaj mniejszością, nasza młodzież daje świadectwo żywej wiary i ogromnego zaangażowania w życie Kościoła i społeczeństwa” – podkreślił uczestniczący w spotkaniu biskup diecezji Daejeon, Lazzaro You Heung-sik.

Wydarzenie to było okazją do przeprowadzenia swoistego rachunku sumienia z tego, co pozostało z pielgrzymki Franciszka do tego kraju w 2014 r., w czasie której wziął on udział w Azjatyckich Dniach Młodzieży. „Cały czas pogłębiamy jego nauczanie, a także wprowadzamy w życie adhortację «Gaudete et exsultate» o tym, jak być świętym w naszej codzienności” – zapewnił w rozmowie z Radiem Watykańskim biskup.

– Pamięć o papieskiej wizycie jest wciąż bardzo żywa, a my zgłębiamy jego nauczanie, także w wymiarze duchowym, by stawać się apostołami dla młodych Koreańczyków także z Północy. Franciszek zachęcał młodych, by odważnie głosili Ewangelię i budowali jedność między obu Koreami – zaznaczył hierarcha. Przypomniał, że po wizycie papieża powstało krajowe centrum młodzieży łączące młodych z całej Azji. Wymieniają się oni tam swymi doświadczeniami, jak lepiej żyć Ewangelią. – Jesteśmy mniejszością, ale młodzi są bardzo odważni. Widzę w nich nadzieję na jedność Północy i Południa, są zaczynem, nową siłą – stwierdził 61-letni ordynariusz Daejeon.

Koreańskie Dni Młodzieży odbywają się co trzy lata, począwszy od 2007 r., za każdym razem w innej diecezji. Spotkanie w Seulu przebiegało pod hasłem: „To Ja jestem. Nie bójcie się!”.

Zobacz także
Wasze komentarze