Skarpety proboszcza

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Starym Bublu (gm. Janów Podlaski) postanowił w kreatywny sposób zbierać pieniądze na remont XVIII-wiecznego kościoła – czytamy na łamach Dziennika Wschodniego. 

Pomysł jest dość nietypowy. Chodzi o robienie na drutach skarpet, które później są licytowane na Facebooku. Funduszy potrzeba naprawdę wiele, ponieważ w kościele należy wymienić podłogę, dach i poprawić szalunek.  

Remont przekracza możliwości finansowe parafii. Dlatego szukamy możliwości zdobywania funduszy z różnych stron. Na pierwszy etap prac udało nam się zdobyć dotację z Funduszu Kościelnego. Ale jeszcze wiele prac przed nami – mówi ks. Marcin Chudzik, proboszcz parafii Gnojno, do której należy kościółek.

Licytacja dzierganych przez proboszcza skarpet odbywa się za pomocą specjalnej strony internetowej, a także Facebooka. Można tam również znaleźć informacje o postępie zbiórki oraz prac remontowych. 

Wybudowana  w 1740 roku świątynia  przez lata służyła różnym wyznaniom, najpierw unitom, potem prawosławnym, a od 1946 roku służy wiernym Kościoła Rzymskokatolickiego. Ta świątynia jest pięknym zabytkiem architektury sakralnej, ale ciągle wymaga nakładów finansowych – twierdzi ks. Chudzik.

Od ostatniego remontu minęło wiele czasu, dlatego parafianie chętnie włączyli się w zbiórkę finansową. Każda rodzina regularnie przekazuje darowizny, jednak nie wystarczą one na całkowite pokrycie kosztów remontu, które szacuje się na około 150 tys. złotych.

Skarpety proboszcza
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze