epa05721238 A car moves under the frost-covered branches of trees along a road near Debrecen, 226 kilometers east of the capital Budapest, Hungary, 16 January 2017. Warnings has been issued by the Meteorological Service for 15 counties and the capital due to heavy fog and extreme cold weather in Hungary. EPA/ZSOLT CZEGLEDI HUNGARY OUT Dostawca: PAP/EPA.

W sobotę początek ferii w kolejnych województwach

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W sobotę w kolejnych pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim rozpoczną się ferie zimowe. Uczniowie z tych województw odpoczywać będą do 12 lutego.

W poniedziałek, po przerwie w nauce, do szkół wracają uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ich ferie zaczęły się 14 stycznia.

Jeszcze przez ponad tydzień – do 5 lutego – ferie będą mieli uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jako ostatni – od 11 do 26 lutego – odpoczywać będą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Następna przerwa w nauce – z okazji świąt wielkanocnych – będzie od 13 do 18 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach są ogłaszane przez ministra edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

W sobotę początek ferii w kolejnych województwach
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze