Spada liczba ślubów kościelnych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W ciągu ostatnich 12 lat liczba ślubów kościelnych zmniejszyła się o 11 proc. – informuje dziś dziennik „Rzeczpospolita”. W pierwszej połowie tego roku zawarto 71 tys. małżeństw. To o tysiąc mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Dziennik zwraca uwagę, że nie zmieniła się liczba rozwodów – od stycznia do czerwca – zarówno w tym, jak i poprzednim roku, orzeczono ich 34 tys. Stosunkowo wysoka liczba rozwodów w Polsce powoduje, że coraz więcej osób staje na ślubnym kobiercu po raz drugi i kolejny. Gazeta wskazuje, że m.in. ta zależność sprawia, iż spada liczba ślubów zawieranych przed ołtarzem.

Pozwał za rozbicie małżeństwa i wygrał
Jednocześnie, media na świecie obiegła dziś informacja o niecodziennym pozwie. W Stanach Zjednoczonych mężczyzna otrzymał – zasądzone wyrokiem sądowym – odszkodowanie od kochanka swojej żony. Pozwał go za rozbicie jego małżeństwa. Żona odeszła z kochankiem, porzucając męża i córkę. Keith King nie mógł się z tym pogodzić. Pozwał więc mężczyznę. Sąd w Północnej Karolinie orzekł na jego korzyść. To jeden z kilku amerykańskich stanów, w którym można ponieść odpowiedzialność karną za spowodowanie „wygaśnięcia uczuć małżeńskich”.

Zdjęcie: Keith King i jego żona, fot: CNN

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze