Fot. pixabay

Streetworkerzy radomskiej Caritas z pomocą bezdomnym

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Streetworkerzy Caritas z Radomia będą doprowadzać osoby bezdomne na obiady. Chcą zapewnić osobom bezdomnym ciepłe posiłki i pokazać, że istnieje inna droga poza życiem na ulicy. Akcja potrwa od 27 maja do 7 czerwca.

– Chcemy doprowadzać osoby bezdomne na posiłek prosto z ulicy i wydawać skierowania na obiady na dwa miesiące – wyjaśnia Dagmara Kornacka, jedna ze streetworkerów działających przy Caritas Diecezji Radomskiej – Przez takie działania chcemy wyrobić u nich nawyk jedzenia obiadu przez cały rok, odżywić często wycieńczony organizm, oswoić ich z jadłodajnią, bo bezdomny sam często się wstydzi, a z nami będzie mu po prostu raźniej – dodaje.

Celem akcji jest doprowadzenie osób bezdomnych na posiłek do jadłodajni, która jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. – Bezdomny nie musi być głodny – mówią streetworkerzy – Systematyczne korzystanie z pomocy jest lepsze niż bezcelowe siedzenie całymi dniami na ławce.

Jadłodajnia Caritas diecezji radomskiej znajduje się przy ul. Kościelnej 5. Streetworkerzy zachęcają mieszkańców do informowania bezdomnych o możliwości skorzystania z pomocy jadłodajni zamiast kupowania im jedzenia. Chcą budować relację z bezdomnymi oraz promować abstynencję – aby skorzystać z jadłodajni bezdomni muszą być trzeźwi.

Aby akcja miała powodzenie, musi zgłosić się minimum 15 osób, ale – jak mówi Dagmara Kornacka – im więcej chętnych, tym lepiej. Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio pod nr tel. 532 319 029.

Zobacz także
Wasze komentarze