Świdnica: pierwsze dziecko w oknie życia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W Świdnicy pierwszy raz od powstania okna życia pozostawiono w nim noworodka. Jest to chłopczyk. Dziecko zostało znalezione wieczorem w piątek, 27 września, o godz. 19.41. Świdnickie okno życia znajduje się w budynku przedszkola sióstr prezentek, przy ul. Piekarskiej.

– To wielka radość dla nas, jesteśmy wdzięczni matce, że urodziła dziecko, że chłopczyk został uratowany, szczególnie dzisiaj kiedy wiele nienarodzonych dzieci jest zabijanych. Był to piękny moment, bo jedno życie zostało uratowane. Dziękujemy matce, że zaufała nam oddając chłopczyka do okna życia – mówiła w rozmowie z KAI s. Bernadetta, przełożona, dyrektor Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek

>>> USA: Okna Życia ratują niemowlęta

To właśnie siostra Bernadetta odebrała noworodka z okna życia. – Po usłyszeniu alarmu wbiegłam do pomieszczenia, w którym znajduje się okno życia, zobaczyłam tam owiniętego w piękny kocyk noworodka. Zabrałam dzieciątko, był to czyściutki, zadbany chłopczyk, bardzo szybko przyjechało pogotowie. W międzyczasie oddałam dziecko w opiekę Matce Bożej. Była wielka radość, bo dar życia to coś pięknego.

Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce, w którym każda matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko, nie narażając jego lub siebie na niebezpieczeństwo. Okno otwiera się z zewnątrz. W środku jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Zamontowane jest tam ogrzewanie oraz wentylacja. Po otwarciu okna uruchamiana jest sygnalizacja, która dyskretnie wzywa znajdujących się w pobliżu opiekunów. W diecezji świdnickiej znajdują się dwa okna życia. Jedno w Świdnicy przy ul. Piekarskiej 2, a drugie w Kłodzku, przy ul. Wandy 6. Świdnickie okno życia istnieje od 2010 roku.

Zobacz także
Wasze komentarze