Święty jakiego nie znał świat [ZAPOWIEDŹ]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. 

Film ukazał się już za wielkim oceanem w Stanach Zjednoczonych. Tylko na Manhattanie i Nowym Jorku widzowie długo nie mogli wyjść z zachwytu po skończonym seansie. – Sala kinowa była przepełniona, a widzowie długo bili brawo. Uczestnicy poruszeni filmem i wypowiadali się w samych superlatywach – mówi reżyser Michał Kondrat. Z kolei Konsul Generalny RP w Nowym Jorku mówi: – bardzo się cieszę, że ten film wszedł do dystrybucji. Jestem poruszony przedstawieniem w dosyć niekonwencjonalny sposób sylwetki o. Maksymiliana. Takie filmy pokazują Polskę jako kraj kulturotwórczy – powiedział Maciej Golubiewski.

W filmie zobaczymy plejadę polskich aktorów m.in. Adam Woronowicz (jako ojciec Maksymilian Maria Kolbe), Cezary Pazura, Artur Barciś, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Marcin Kwaśny, Mateusz Pawłowski i inni. Muzykę do filmu skomponował Robert Janson. Sam reżyser, Marek Kondrat o filmie mówi:

Dwie Korony to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą. Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem opracował bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf.

Mało kto wie, że o Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania sie między planetami. Dwie Korony pokazują piękno umysłu zakonnika, i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztoru, który utworzył w Niepokalanowie i Japonii. Klasztor w Niepokalanowie był największym na świecie pod względem liczebności. Wierzę, że film Dwie Korony będzie dla widzów ucztą duchową z elementami humoru.

Film będzie miał w Polsce swoją premierę 13 października, na którego seans serdecznie zapraszamy!

Zobacz także
Wasze komentarze