Sylwester z ubogimi

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nie chcieli, żeby ktokolwiek czuł się w Sylwestra zapomniany czy nieważny. Dlatego zorganizowali przyjęcie dla tych, którzy na co dzień są spychani na margines.

Młodzież z parafii Dobrego Pasterza w Krakowie w tym roku na zabawę sylwestrową zaprosiła osoby ubogie, samotne i bezdomne. Jest to pierwszy „Sylwester z ubogimi” organizowany na taką skalę w stolicy Małopolski. Na wystawny bal zaproszono bowiem około 150 gości – czytamy na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

– Sylwester to wyjątkowy dzień. Chcemy dać szansę tym ludziom na wejście w Nowy Rok w miłym towarzystwie i w pozytywnym miejscu. To jest przecież szansa, żeby ich trochę rozerwać i dać odrobinę radości – mówi Magdalena Chyłka, koordynatorka wydarzenia.

Swoją pomoc przy rozdzielaniu zaproszeń zaoferowały organizacje, które na co dzień pomagają ubogim i samotnym (m. in. Caritas i Towarzystwo Pomocy Brata Alberta). Organizatorzy zapewniają, że na każdego gościa będzie czekało miejsce z wypisanym na kartce imieniem i nazwiskiem. Wszystko po to, aby nikt nie czuł się anonimowy.

Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że nie jest to przyjęcie „dla ubogich”, ale „z ubogimi”. Młodzież chce razem z potrzebującymi bawić się i po prostu spędzić tę wyjątkową noc. – Nie chcemy robić masowej imprezy, na którą ktoś przyjdzie, w pośpiechu zje pierogi na plastikowym talerzu i sobie pójdzie. Chcemy z tymi ludźmi tego wieczoru po prostu być – tłumaczy organizatorka.

Młodzi z krakowskiej parafii Dobrego Pasterza wyrażają w ten sposób wrażliwość na problem wykluczania ludzi starszych, samotnych, ubogich, czy bezdomnych. To także odpowiedź na apel papieża Franciszka, by dostrzegać wokół siebie ludzi potrzebujących naszej uwagi i wsparcia. To, że w Kościele skończył się Rok Miłosierdzia, nie oznacza, że możemy spuścić z tonu.  

Przyjęcie sylwestrowe rozpocznie się o godz. 19.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. Swoją pomoc zadeklarowało ponad 150 wolontariuszy. Będą odpowiedzialni za różne aspekty imprezy – towarzyski, kelnerski czy porządkowy. Spotkanie nie ograniczy się jednak tylko do rozrywki. O godz. 23.00 uczestnicy wysłuchają świadectwa Henryka Krzoska, nawróconego alkoholika. Punktualnie o północy natomiast uczestnicy wezmą udział w Mszy św. w kościele pw. Jana Chrzciciela.

źródło: diecezja.pl

Sylwester z ubogimi
6 (100%) 7 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze